Zamanın Kısa Tarihi – PDF Kitap İndir Oku
0

Zamanın Kısa Tarihi – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Zamanın Kısa Tarihi 1988 senesindeki ilk basımından bu yana geçen seneler içerisinde bilimsel yazın alanında bir şaheser konumu kazandı. Kırk dile çevrildi ve dokuz milyonun üzerinde baskı yaparak dev bir beynelmilel şan kazandı. Kitap o yarıyılda düzeyin doğası hakkında bildiğimiz en son bilgiler göz önüne alınarak yazılmıştı, öte yandan o günden bu güne hem atom-altı dünyanın hem de büyük ölçekte düzeyin gözlem teknolojilerinde mucizevi ilerlemeler yaşandı. Bu yeni gözlemler Profesör Hawking’in kitabın ilk baskısında yaptığı teorisel öngörülerin çoğunu doğrulayan kalitedeydi. Bu gözlemlere, düzeyin başlangıcından 300.000 sene sonrasını inceleyen ve Hawking’in varlığını ileri sürdüğü uzayzaman dokusundaki buruşuklukları tespit eden Kozmik Ardalan Kâşifi COBE uydusunun son belirtileri de dahildir.
Kaleme aldığı özgün metne kendisinin son araştırmasından ve en son gözlemlerden edindiğimiz yeni bilgileri katma tutkusuyla Hawking, kitabının elinizdeki son baskısı için yeni bir önsöz yazmakla kalmadı, aynı zamanda solucan delikleri ve zaman yolculuğuyla alakalı çok etkileyici tertemiz bir kısım kaleme alarak kitabına aktüelledi.

“Canlı ve kışkırtıcı.. Hawking natürel bir hoca hünerine sahip: kolay anlaşılır yazıyor, espri katıyor ve günlük hayattan misaller veriyor.”

– The New York Times

 

“Tekerlekli sandalyede oturmasına rağmen Hawking’in zihni uzayın ebediliğinde her yere erişiyor ve düzeyin sırlarını açıklıyor.”

 

– Time

 

“Akılda işi.”

– The Wall Street Journal

Yapılan Yorumlar
Zamanın Kısa Tarihi – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar