Dakikalar İçinde Antik Dünya – PDF Kitap İndir Oku
0

Dakikalar İçinde Antik Dünya – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
  • Yazar Charles Phillips
  • Tür Bilim
  • Yayınevi Kronik Kitap
  • Yıl 2022
  • Sayfa 416

Dakikalar İçinde Antik Dünya Kitap Açıklaması

Tarihin kapılarını aralayan süre yolculuğu

Milattan ilkin ilk Sümer ve Babil şehirlerinden Roma’nın düşüşüne, Azteklerin kanlı tarihinden Pers İmparatorluğu’na eleştiri liderler ve savaşlar, fikirler ve icatlar, mitler ve dinler, sanat ve mimari ile örülü kayıtlı tarihin ilk beş bin senelik dökümü… 200 başlık altında dünyanın ilk medeniyetlerine genel bir bakış…

Karmaşık çağıl dünyamızın kökleri binlerce yıl geriye, antik dönemdeki “tarihin şafağına” kadar uzanır. Niçin geçmiş üstüne yazılar okuma ihtiyacı hissederiz? Bundan dolayı bizlere dünyanın bugünkü hâline iyi mi geldiğini anlatırlar.

Dakikalar İçinde serisinden Antik Dünya, okuru sözlü tarihin izinden dünya edebiyatının ilk hiyeroglif yazılarına; Piramitlerden Machu Picchu’ya; Antik Hindistan’daki mühim matematik atılımlarından Çin’de kâğıdın keşfine; Mezopotamya’nın zigguratlarından Peru’nun Nazca çizgilerine; büyük destanlardan demokrasiye uzanan uzak bir geçmişe çağrı ediyor. Tarihe iz bırakmış her karakter, harp, dönem ve keşifler haritalar, ikonik sanat eserleri ve antik eserlerin görselleriyle yaşam buluyor.

Bugün bizi etkilemeye devam eden eski uygarlıkların tinsel, kültürel, teknolojik ve sanat içerikli yeniliklerini keşfetmeye hazır mısınız?

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yapılan Yorumlar
Dakikalar İçinde Antik Dünya – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar