Bu His Sizin mi? – PDF Kitap İndir Oku
0

Bu His Sizin mi? – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Bu His Sizin mi? Kitap Açıklaması

Dünyaya gözlerimizi açtığımız ilk andan bu yana etrafımız seçemediğimiz ve hatta denetim edemediğimiz gerçeklerle çevrilidir. Ailemizi seçmek elimizde değildir, genlerimizin dizilimine müdahale edemeyiz. Kim bilir denetim gücüne haiz olmamanın yarattığı korkudandır dünyaya gelirken ciğerlerimizi yırtarcasına ağlamamız. 

 

Durun, yaşam hakkında umutsuzluğa kapılmaya gerek yok! Şundan dolayı kontrolü ele alıp seçenekleri değerlendirebileceğimiz başka alanlar var. Önümüzde birbirinden kati çizgilerle ayrılan iki yol var: Zorlayıcı bir yaşamı olduğundan daha negatif koşullarda tahayyül ederek zindan haline getirmek ya da elimizden geldiğince cennete çevirmeye çalışmak.

 

Bir büyülü değnekten söz etmiyoruz. Hayatımızda takılıp kaldığımız tüm gündemleri duygularımızın pusulasıyla, genetik ve epigenetik bilimlerinin ışığında gözden geçireceğiz. Evet, ailemizi değişiklik yapmak hâlâ elimizde değil sadece zor geçen, kırık dökük bir çocukluğun üzerimizde bıraktığı enkazdan çıkmak mümkün. Çıkmayı deneyebiliriz en azından, böylelikle üzerimizdeki yıkıntıyı nesiller süresince omzumuzda taşımak zorunda kalmayacağız. Genlerimiz aynı dizilimde kalacaklar fakat gereksiz yere yanan bir lambayı söndürür şeklinde tehlikeli genleri kapatabiliriz yaşantımızla. Yaşamak elbet kolay değil, kolaylaştırmak için çabaladığımız bir yola çıkacağız beraber.

 

Genetik Uzm. Büşra T. Kazan, Bu His Sizin mi? ile genetik ve epigenetik bilimlerinin çatısı altında açıklamasını yapamadığınız deneyimlerinize yeni pencereler açarken hayatınızın birden fazla evresine dokunacak. Atalarınızdan aktarılan genlerinizin duygularınızı iyi mi beslediğini, bu genlerden gelen hisleri çocuklarınıza aktarmadan iyi mi yaşayacağınızı ve hayatınızı iyi mi kolaylaştıracağınızı öğrenmeye hazır mısınız?

Yapılan Yorumlar
Bu His Sizin mi? – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar