Doğanın İşaretlerini Okumanın Kaybolmuş Sanatı – PDF Kitap İndir Oku
0

Doğanın İşaretlerini Okumanın Kaybolmuş Sanatı – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
  • Yazar Tristan Gooley
  • Tür Bilim Popüler Bilim
  • Yayınevi Destek Yayınları
  • Çevirmen Sinan Terek
  • Yıl 2018

Yazar ve gezgin Tristan Gooley, tabiatta, açık arazilerde gezerken, ipuçları ile dolu natürel bir dünyanın farkına varır. Ağacın kökleri güneşin istikametini belirtir. Büyükayı, zamanı anlatır. Yanınızdan geçen kelebek hava için bir ipucudur. Bir kumul, hâkim yeli ortaya çıkartır. Tarçın kokusu yükseltiden bahseder. Tomurcuklanan bir çiçek güneyi işaret eder. Gooley, TABIATIN İŞARETLERİNİ OKUMANIN KAYBOLMUŞ SANATI ile anavatanında ve dünyanın dört bir yanında arazi yürüyüşlerine onlarca sene harcayarak hipotez ve izleme usulleri için elde ettiği 850’den fazla ipucunu paylaşıyor. Zira kaynakla irtibat, özümüzle bağlantımızı kuvvetlendirir.”

– Meltem Güner –

“Yeryüzünün en mukaddes kitabı tabiatın kendisidir. O sebeple yaratılmış ve yaratılacak olan her canlının serbestliğine göre derinleşir ve sırlarla dolu sayfalarını bir bir açık eder. Bunu yaparak, yaratımın us almaz yanılgısızlığına hayranlık uyandırırken, okuyucunun özünü derinleştirip, göğün mübarek kanunlarını ruhuna, sanki keçe işler gibi, sabırla yoğurur.

Böylece özü, binlerce yıldır atalarının yürümüş olduğu yoldaki ayak izlerini takip etmeyi bilir.

O yoldaki reel ve zorunlu olanla, hayatın yolunu adım adım yürürken, tabiatın tamlığını yansıtan huzur ve dinginliği soluk soluk içine nakışlayan bir şahsiyete, bir bilgeliğe ulaşır.

Doğa ülke ve sınır tanımadığı gibi, kanunları ve işaretleri de sınıra bağlı değildir. İşaretleri de grameridir.”

– Asu Mansur –

.

Yapılan Yorumlar
Doğanın İşaretlerini Okumanın Kaybolmuş Sanatı – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar