Tanrılar Okulu- PDF Kitap İndir Oku
0

Tanrılar Okulu- PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
  • Yazar Stefano D'Anna
  • Tür Bilgelik Felsefe
  • Yayınevi Sinedie Yayınları
  • Yıl 2010
  • Sayfa 474

Tanrılar Okulu

İtalyan asıllı yazar ve çağdaş çağ feylesofu Prof. Stefano D’Anna, Yaradanlar Mektebi kitabı ile insanın kendi yaşamına dair devrim kalitesinde bir bakış açısı ortaya koyuyor. Yapıtında ferdin yaşama bir edilgen değil, tüm iyi ve makûs faktörlerin faili olarak bakması gerektiğini vurgulayan yazar, öyküleştirme tekniği ile bunu oldukça etkileyici bir biçimde aktarıyor.

Okurlarıyla ilk kere buluştuğu 2002 senesinden günümüze dünya çapında büyük bir alkış toplayan kitap, felsefi öğretisinin yanı gizeme şahsi gelişim alanında da eşsiz bir rehber kaliteyi taşıyor. Bu kitabı okurken yalnızca yazarın yaşamında değil, kendi iç dünyanızda da el dokunmamış derinliklere doğru bir yolculuk yapacaksınız.

Tek Çıkış Yolu, İnsanın Kendisidir

İnsanın yaşamında olup biten her şeyin asıl mesulü kendisidir. Bireyi bugüne şartlar değil, şahsın kendi kararları getirmiştir. Ve karşısına çıkan tüm somurtkanlıklar; fobilerinin, kötümserliğinin ve kendisine olan özgüvensizliğinizin somut bir yansımasıdır.

Tanrılar Okulu kitabında Prof. Stefano D’Anna, bu reelleri kendi yaşamından ve düşünsel deneyimlerinden yola çıkarak güçlü bir biçimde ifade ediyor. Kitapta reelleşen vakalarda düş ve reel kavramını iç içe geçiren yazar, böylece okurlarına bütün olarak şu iletiyi veriyor: Reellerin düşlere istikamet vermesi kadar, kurulan tam düşler de reelleri inşa ediyor.

Geçmişin Reelliğinden Gelen Bir Hayal

Yaşamı tüm süratiyle yokuş alt giden bir adam… Zafersiz bir sosyal yaşam, gelgitli ilişkiler, unutulmayan pişmanlıklar…

Ve bir gün bu adam perişanlığının son hududuna kadar direnmişken, birden karşısında baştan sona asla bürünmüş bir hayal görüyor. Bu hayal, onun reelleri düş penceresinden görmesini sağlayarak şahsi devrimine ön ayak oluyor.
Kendisine Dreamer ismini veren bu hayali varlık, reelinde adamın kanserliyken yüzüstü vazgeçtiği ve tek başına can vermesine göz yumduğu daha önceki eşinden başkası değil. Ancak onun aksine Dreamer, somut varlığından sıyrılmış olsa bile adama takviye eli uzatıyor. Artık bir daha önceki eşten çok adamın yaşamında ulvi bir hoca olarak yer alan Dreamer, yaşamdaki muhtelif olgulara dair kurduğu diyaloglarla, kahramanın yaşam yolculuğunda ilerleyeceği çizgiyi kendisinin tanımlamasını sağlıyor.

En Beğenilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Tanrılar Okulu, ferdin kendini reelleştirme yolculuğuna rehberlik eden en galibiyetli kitaplar arasında değerlendiriliyor. Bu kitabı hala okumadıysanız hemen şimdi sipariş verin, sepete özel avantajlardan faydalanmaya başlayın. Felsefe kategorisindeki öbür kıymetli yapıtlara da göz atmayı unutmayın!

Yapılan Yorumlar
Tanrılar Okulu- PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar