Ya Adalet Ya Sefalet – Daha Yaşanır Bir Türkiye İçin 7 Mesele 7 Reçete – PDF Kitap İndir Oku
0

Ya Adalet Ya Sefalet – Daha Yaşanır Bir Türkiye İçin 7 Mesele 7 Reçete – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Ya Hakkaniyet Ya Sefalet – Daha Yaşanır Bir Türkiye İçin 7 Sorun 7 Reçete Kitap Açıklaması

Şimdi umutsuzluğa teslim olma zamanı değil!

 

Bizi buraya ne coğrafya ne de “alınyazısı” getirdi. Bizi buraya geçmişteki tercihlerimiz getirdi. Şimdi Türkiye’nin önünde bir kavşak var. Ya sefalette ısrar edeceğiz ya da yeni bir hikâye yazmak için yola çıkacağız. Tercih bizim.

 

Hem iyi bir araştırmacı hem de en karmaşık meseleleri her insana özetleyebilecek kadar kuvvetli bir yazar olan Selçuk Şirin, “Ümitsiz olsam iki yılımı bu kitaba vermezdim” diyor. Şirin bu çalışmasında, Türkiye’nin acilen çözülmesi ihtiyaç duyulan 7 temel meselesini verilerle ve yaşanmış gerçek insan hikâyeleriyle ortaya koyuyor, her bir soruna tarihimizden ve dünyadan iyi örneklerle somut çözümler sunuyor.

 

Okudukça Türkiye’ye bakışınız değişecek, kendinizi daha ümitli ve kuvvetli hissedeceksiniz. Bu sebeple değişiklik umut etmekle adım atar.

 

Kıymetli dostum Selçuk Şirin, bilimsel nitelikli çalışmalarını kesime yayma ve daha iyi bir eğitimle, saygı duyulan, adaletli bir cemiyet yapısına yetişme yolunda fanatik olunacak kadar büyük bir çaba gösteriyor.  Bu kıymetli kitapla bu duyarlılığını bir kez daha taçlandırıyor.             

Zülfü Livaneli

 

Selçuk Şirin benim doktora yıllarından okul dostum. Seneler içinde ilmek ilmek işlediği üst düzey bilimsel nitelikli kariyerini, toplumu eğitmeye adanmış kitaplarıyla zirveye taşıyor. Bu kitap Türkiye’nin daha saygı duyulan bir noktaya yetişmesi için mühim ipuçları taşıyor. Okunması ve içindeki bilgilerin özümsenmesi dileğiyle.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş / Sabancı Üniversitesi 

 

Selçuk Hoca’nın yalın kaleminden hepimize kılavuz durumunda; rakamlar, bilimsel kaynaklar ve yaşayanların kendi tecrübeleri ile bezenmiş mükemmel bir yapıt. Selçuk Hoca’ya uzun yaşam, tükenmez özgür bir kalem; bizlere de iyi okumalar ve uygulamalar dilerim.

Doç. Dr. Canan Dağdeviren / Massachusetts Institute of Technology (MIT)

 

 

Yapılan Yorumlar
Ya Adalet Ya Sefalet – Daha Yaşanır Bir Türkiye İçin 7 Mesele 7 Reçete – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar