Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı – PDF Kitap İndir Oku
2.8

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 votes, average: 2,80 out of 5)
Loading...

“Büyük Efor Büyük Mesullükler Getirir.” Doğru. Ama bu lafın daha iyi bir akış açısı var, ve asıldan tenn bir bakış açısı. Tek yapmanız gereken lafların yerini değiştirmek: “Büyük mesullükler büyük efor getirir.” “Her şeyi iyi tarafından görmek” gibi bir şey iyi gibi görünse de, hakikat şu ki hayat bazen perişandır ve yapabileceğiniz en sıhhatli şey de bunu kabul etmektir. Negatif duyguları inkâr etmek daha tenn ve daha uzun ömürlü negatif duygulara ve duygusal bozukluğa neden olur. Aralıksız pozitif olmak hayatın sorunları için geçerli bir çözüm değil, bir inkâr şeklidir. Doğru kıymetleri seçerseniz, bu sorunlar size zindelik, kuvvet ve şevk verir. Dedemin zamanına dönersek, kendini çok makûs hissettiğinde şöyle düşünürdü, “Bugün perişan bir günümdeyim. Ama n’apalım hayat böyle, ben samanları havalandırmaya devam etmeliyim.” Ama ya şimdi? Şimdi beş dakikalığına dahi kendinizi çok makûs hissetseniz son derece mutlu ve harika hayatları varmış gibi sunan insanların 350 resmiyle bombardıman ediliyorsunuz, bu gidişatta hatanın sizde olduğunu hissetmemeniz imkânsız şüphesiz. Dokunmayacak şeyleri kafaya takmamak çok önemlidir. Dünyayı kurtaracak olan şey budur. Dünyanın bazen perişan olduğunu ama bunun da natürel olduğunu kabul ederek yaşamak gerek. Çünkü her zaman böyleydi ve her zaman da böyle olacak.

 

Sosyal medyada her gün milyonlarca kere paylaşılan “Nreel Mutlu Olunur” stili absürtlüklerde yanlış olan ve kimsenin fark etmediği şey şudur: Daha pozitif bir deneyimi arzu etmenin kendisi negatif bir deneyimdir. Ve de bütün tersine, insanın negatif deneyimini kabul etmesinin kendisi pozitif bir deneyimdir. Pokerde elinde korkunç kağıtlar olan biri çok hoş eli olan birini yenebilir. Elbette eli hoş olanın kazanma olasılığı daha büyüktür, ama sonunda kazanan her oyuncunun oyun süresinde yaptığı tercihlerle belirlenir. Hayatı da aynı biçimde görüyorum. Hepimize dağıtılmış bir el var. Bazılarının eli daha iyi. Yalnızca kağıtlara bakarak perişan gidişatta olduğumuzu söylemek kolaysa da, hakikat oyun o kağıtlarla yapacağımız tercihlere, almaya karar verdiğimiz tehlikelere ve beraber yaşamayı seçtiğimiz sonuçlara bağlıdır. İçinde bulundukları gidişata göre aralıksız en iyi tercihleri yapanlar tıpkı pokerde olduğu gibi hayatta da öne çıkarlar ve illa da eline en iyi kağıtlar gelmiş olmaları gerekmez.

Yapılan Yorumlar
Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar