Tütüncü Çırağı – PDF Kitap İndir Oku
0

Tütüncü Çırağı – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Tütüncü Çırağı Kitap Açıklaması

1937 yazının son günleri… Göl kıyısındaki minik bir kasabada yaşayan on yedi yaşındaki Franz, annesinin isteğiyle “eski bir tanıdık” olan tütün mamulleri satıcısı Otto Trsnjek’in yanına, Viyana’ya gider. Böylece hem bir meslek edinecek hem de Viyana benzer biçimde bir yerde daha iyi bir gelecek kurabilecektir.

Genç Franz bir taraftan mesleğin inceliklerini öğrenirken bir taraftan da dükkâna uğrayan meşhur tiryakilerle tanışır. Bu müşterilerden kabul edilen Profesör Sigmund Freud ile dostluk kuran Franz, Anezka adlı gizemli bir kıza âşık olduktan sonrasında profesörle görüşmeyi daha da sıklaştırır.

Sadece o günlerde Viyana’ya gelen bir tek Franz değildir; gamalı haçlar, Führer posterleri, Gestapo da gelip yerleşmiştir Viyana’nın kalbine. Sersemletici bir aşkın pençesindeki Franz, içinde yaşamış olduğu toplumun, siyasetin kısacası etrafındaki her şeyin dönüşümünü geç de olsa fark etmeye başladığında artık dönülmez bir yola girmiştir yaşam.

Dünya edebiyatının son yıllardaki en dikkat çeken isimlerinden Robert Seethaler’in bu incelikle örülmüş, yürek burkan romanını Oktay Değirmenci Almanca aslından çevirdi.

 

Yapılan Yorumlar
Tütüncü Çırağı – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar