Süveyda 2 – Medcezir – PDF Kitap İndir Oku
3.5

Süveyda 2 – Medcezir – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (6 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...
  • Yazar Cemal Latifoğlu
  • Tür Edebiyat Roman
  • Yayınevi Ephesus Yayınları
  • Yıl 2023
  • Sayfa 400

Süveyda 2 – Medcezir Kitap Açıklaması

Yarım bir kalp kaç kere vurur bir göğse?

Acı bir feryat döndürür mü deniz kızını evine?

 

Yaşananların arkasından Karan ve Karya kendilerini sırt sırta ve hayata değişik pencerelerden bakarken bulmuşlardır. İkisi de aynı dalgaların kıyıya vuruşunu seyretmekte, çekilen suların arkasından kıyıdaki yalnızlıklarıyla bakışmaktadırlar sadece birbirlerine dönerek de karşı karşıya gelemeyecek kadar da kırgınlardır geçmişlerine. Aralarına yaşam girmiş, Karan ve Karya kelimenin tam anlamıyla iki yabancıya dönüşmüştür.

 

Karya, bedenini ve ruhunu iyileştirmekten vazgeçmiş ölümü beklerken Karan bir taraftan kendisi ölümle el ele olsa da ona nefes almanın güzelliğinden bahsetmekte bir taraftan da peşlerini bir türlü bırakmayan karanlıkla, Mey’le boğaz boğaza savaşım etmektedir. Birbirlerinden ayrı geçirdikleri zamanda Karya güneşin kaç kere doğup battığını sayarken Karan içinse o güneş hiçbir vakit doğmamıştır.

 

Medcezirler bir türlü durulmazken beklenmedik yüzleşmelerle sular geri çekilecek ve bir gece gizlenen sırların gün yüzüne çıkmasına kimse engel olamayacaktır. Ölüm kurnaz bir nefes şeklinde yaşayan her insanın ensesinde bittiğinde başlaması umulan hikâyeler, kırıldığı yerden devam etmesi beklenilen yarım kalmışlıklar ve asla fark edilmemiş ihtimaller için tüm kalplerde çatlaklar oluşacaktır.

 

İhanetler, gizlenen gerçekler ve hesaplaşmalar; aşkları, arkadaşlıkları ve aile bağlarını derinden sarstığında her insanın anladığı bir şey vardır: Kapıda uğuldayan zemherinin ta kendisidir.

 

Yeryüzüne düşen ilk kar tanesi, kimin omzuna değecek ve yüreğini üşütecektir?

 

“Medcezirler ayırdı bizi, sevgilim. Ben senin ölüne bile gelemedim.”

 

Yapılan Yorumlar
Süveyda 2 – Medcezir – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar