Şeker Portakalı – PDF Kitap İndi Oku
0

Şeker Portakalı – PDF Kitap İndi Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
  • Yazar Jose Mauro De Vasconcelos
  • Tür Dünya Roman Edebiyat Roman
  • Yayınevi Can Çocuk Yayınları - Çağdaş Dünya Edebiyatı Dizisi
  • Çevirmen Emrah İmre
  • Yıl 2000
  • Sayfa 200

Acı dolu bir hayat sürdürmek ve bunu yaşamın olağan seyri gibi kabul etmek, ta ki hayattaki en gerçek ve karşı konulamaz acının ne olduğunu öğrenene kadar… Şeker Portakalı; yoksulluk ve sevgisizlik içinde yaşayan küçük Zeze’nin dünyasını, okuyucusuna yalnızca minik bir çocuğun gözünden değil, evrensel bir hakikat penceresinden sunuyor.

Brezilyalı yazar Jose Mauro de Vasconcelos’un 1968’de yayımlanan Şeker Portakalı adlı eseri, yalın anlatımı ve çarpıcı hikâyesiyle dünya edebiyatının unutulmaz başyapıtları arasında yer alıyor. Günün birinde Zeze ve ailesi, maddi imkansızlıklar nedeniyle oturdukları evden taşınmak zorunda kalıyor. Zeze, önceleri taşınmalarına çok üzülse de bu durumu yeni taşındıkları evin bahçesindeki şeker portakalı fidanıyla telafi ediyor. Fidan, çok geçmeden Zeze’nin en iyi arkadaşı oluveriyor.

Zeze bir gün, en büyük hayalini, daha doğrusu yapmayı en çok istediği yaramazlıklardan birini gerçekleştiriyor. Hatta Portekizliyi o kadar çok seviyor ki bu sayede haylazlığı da bırakıyor. Ancak hikayenin sonunda bu bağlılık, Zeze’yi iyileştirdiği kadar onun ömür boyu unutamayacağı bir acıyı da beraberinde getirecek.

Bunu Biliyor muydunuz?

Yazar Jose Mauro de Vasconcelos, ünlü romanı Şeker Portakalı’nı 12 günde tamamlamıştır.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

 

Yayımlandığı günden bugüne “En Çok Satanlar” listelerindeki yerini koruyan Şeker Portakalı romanını hala okumadıysanız hemen şimdi sepetinize ekleyin! Şeker Portakalı, çocukluğunuzun heyecanlarına ve duygu dünyasına kapılarınızı tekrar aralamanız için bir tık uzağınızda…

 

.

.

Yapılan Yorumlar
Şeker Portakalı – PDF Kitap İndi Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar