Petey – PDF Kitap İndir Oku
3.2

Petey – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (63 votes, average: 3,24 out of 5)
Loading...

Petey

Amerika Birleşik Devletleri’li çocuk edebiyatı yazarı Ben Mikaelsen, Petey romanı ile çocuklar için öğretici ve empati dolu bir okuma neşeyi sunuyor. Amerika Birleşik Devletleri’li okurları ile ilk olarak 1998 senesinde buluşan roman, gördüğü büyük alakayla günümüzde de en hoşlanılan çocuk romanları arasında yer alıyor.
Reel bir hayat öyküsünden esin alınarak kurgulanan Petey, manili bir insanın doğumundan ömrünün son anına kadar olan yaşantısını mevzu ediniyor. Böylece çocukların vücutsal manili fertleri daha iyi kavramasını ve iyilikseverlik duygusu geliştirmesini sağlayan eser, iyilik dolu ve merak uyandırıcı hikayesiyle çocuğunuza olduğu kadar size de çok iyi gelecek.

İyilik ve Arkadaşlığın Unutulmaz Öyküsü

Petey romanı, zaman dilimi olarak 1920 ve 90 seneleri arasına içeriyor. Romanın başkahramanını, serebral palsi hastalığı ile doğan Petey isimli manili bir fert oluşturuyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin Montana eyaletinde doğan Petey, hekimler tarafından fiziksel ve vücutsal manili olarak teşhis ediliyor. Ailesinin uzun süren parasal ve manevi gayretleri neticesinde çocuk, iki yaşındayken doktorların da tesiriyle bir muayenehaneye sevk edilmek vaziyetinde kalıyor.

Petey için tüm güçlükler, ailesi tarafından terk edilmesi ile başlıyor. Reelinde yalnızca vücutsal maniyi bulunan ufak çocuğun mukadderatı, Esteban isimli bir hemşirenin yakın alakası sayesinde tersine dönüyor. Petey’in Estey ismini verdiği bu iyi kalpli hemşire, çocuğun akılsal olarak rastgele bir manisinin bulunmadığını kavrıyor. Bunun üzerine Petey, 11 yaşındayken erkek hastaların bulunduğu daha değişik bir yere naklediliyor.

O ana kadar yalnızca kendisi hakkında verilen kararları yaşayan ufak çocuk, yaşadığı yere sonradan gelen Calvin ismindeki bir çocuk ile yakın arkadaş olarak sosyalleşmeye başlıyor. Ancak dost grubunun zaman içinde değişik yerlere sevk edilmesi üzerine yeniden yalnız kalıyor. Ve bundan dolayı dost edinmekten çok uzun bir müddet süresince sakınıyor. Ta ki ihtiyarlayıp huzurevinde ufak bir arkadaş edinene dek…

En Hoşlanılan Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Hayata tutunma gayretinde çocuklar için büyük bir esin kaynağı olan Petey, ufak okurların duygusal ve sosyal gelişimine ehemmiyetli katkılar sağlıyor. Çocuğunuz veya ufak yakınlarınız için verimli bir okuma tecrübeyi sunacak olan bu roman, sepete özel fırsatlarla sahip olmanız için sizi bekliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar