Paçinko – PDF Kitap İndir Oku
2.5

Paçinko – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 votes, average: 2,50 out of 5)
Loading...
  • Yazar Min Jin Lee
  • Tür Edebiyat Roman
  • Yayınevi Epsilon Yayınevi
  • Yıl 2022
  • Sayfa 576

Paçinko Kitap Açıklaması

ULUSLARARASI ÇOKSATAN

“Yaşadığımız çağa dair büyüleyici bir masal… Tek kelimeyle görkemli!” -Daily Mirror

“Lee, Koreli bir ailenin dört jenerasyonu içinde gezinirken görkemli bir efsaneleşmiş yaratıyor.”
-San Francisco Chronicle

“Yalnızca birkaç kişinin kazanılmış olduğu ve sayısız kaybedeni olan bir oyundu bu. Gene de oynamaya devam ettik şu sebeple talihli kişiler olabileceğimizi umuyorduk.”

1900’lerin başlangıcında, Koreli sakat bir balıkçının kızı Sunja, evlerinin yakınındaki deniz kıyısında karşılaşmış olduğu varlıklı bir yabancıya âşık olur. Bu gizemli adam, genç hanıma büyük vaatlerde bulunarak onu baştan çıkarıp hamile bıraktıktan sonrasında aslına bakarsak evli olduğu açığa çıkar. Fazlaca sevilmiş olduğu ailesini bu planlanmamış hamilelikle utandırmak istemeyen Sunja, kurtuluşu genç ve hasta bir din adamının kendisini Japonya’ya götürmeyi teklif edişinde bulur. Sunja, evini terk etmesi ve oğlunun ayrıcalık sahibi babasını reddetmesi anlamına gelen bu sonucu aldığında yankısı nesiller boyu sürecek acıklı bir destanı da başlatmış olur.

Hareketli sokak pazarlarından Japonya’nın en iyi üniversitelerinin salonlarına ve yeraltı kabahat dünyasının paçinko odalarına dek iz devam eden bu yaratı, okurunu Japonya’da yaşayan Koreli göçmenlerin hayatına dahil ediyor. Lee’nin karmaşık ve tutkulu karakterleri vasıtasıyla yoksulluk, istismar, cenk, intihar ve servet birikiminin birden fazla nesil üstündeki etkisine şahit olurken bizlere fazlaca uzak görünen bir kültürün kapılarını aralıyoruz.

Varlıklı dili, derin duygulara hitap eden hikâye ediş tarzıyla Paçinko bir aşk, fedakârlık, hırs ve sadakat öyküsü.

 

 

Yapılan Yorumlar
Paçinko – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar