O Zaman Gerçeği Nasıl Öğreneceğiz? – PDF Kitap İndir Oku
5

O Zaman Gerçeği Nasıl Öğreneceğiz? – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Nostaljik tınısıyla geçmişle şimdinin bağını kuran, devrilen köprüleri onarıp çocukluğun saf ve içten alanını gezintiye çıkan hikayeler… Çocuksu heyecanların, dikiş yakalamayan ne varsa bir bir onarmanın kitabı!

Hayatımızın sayfalarını çevirirken çocukluğumuza dair olanları koparıp bir kenara koyarız. O sayfalara yine bakmak uzun zaman usumuza gelmez. Oysa çocukluğumuz, bizi biz yapan anlar tamıdır gerçeğinde. Biz ne kadar geçmişte kaldığını düşünsek de hiç beklemediğimiz bir anda çıkan rüzgâr tüm sayfaları savurur, önümüze getirir. Unuttuk sandığımız, şefkate lüzum dinlediğimiz en cılız anları; anne-babamızla süre geçirebilmek için beş dakikanın hesabını yaptığımız günleri; çocukluğa özgü, acımasızlığa varan aldırışsızlıkla bir oyunu kazanmak için gösterdiğimiz mücadeleleri; öylesine söylesek de hâlâ içimizi kemiren o palavrayı, ümidimizi hep diri yakalayan minicik tebessümmeyi anımsatır. O sayfaları tekerrür tekerrür okudukça anlarız; çocukken kurduğumuz bağların erişkin hayatımızdaki yansımalarını, attığımız ilk adımları nasıl şekillendirdiğini ve o adım atma güdümüzün nereden geldiğini…

Şeyma Ünal, hayata muzip bir kız çocuğunun gözünden baktığı kitabı O Zaman Reeli Nasıl Bileceğiz’in nostaljik tınısıyla geçmişle şimdinin arasındaki perdeyi aralıyor, dikiş yakalamayan ne varsa tek tek onarıyor. Haydi, çocukluğun anlık telaşlarını erişkinliğin önlemli adımları eşliğinde andıralım!

Yapılan Yorumlar
O Zaman Gerçeği Nasıl Öğreneceğiz? – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar