Mülksüzler – PDF Kitap İndir Oku
0

Mülksüzler – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
  • Yazar Ursula K. Le Guin
  • Tür Bilim Kurgu Edebiyat Roman
  • Yayınevi Metis Yayıncılık - Edebiyat / Roman Dizisi
  • Çevirmen Levent Mollamustafaoğlu
  • Yıl 2017
  • Sayfa 344

Mülksüzler Bilimkurgu ve mucizevi roman türlerinin gelmiş geçmiş en eforlu yazarlarından olan Ursula K. Le Guin, Mülksüzler romanı ile dünya tarihinin en büyük sistem çatışmalarına bütünsel ve alegorik bir bakış açısıyla yaklaşıyor. 1974’te yayımlanan roman, AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI ve Rusya arasındaki Soğuk Savaş’a olan eleştirilerinden dolayı o dönemden günümüze büyük bir ilgiyle okunmaya devam ediyor. Görünürde ütopik bir kurgusu olan Mülksüzler, salt iyiye olan gerçekçi yaklaşımı bakımından yazarın ifadesiyle “ikircikli bir ütopya”yı anlatıyor.
Seyyareler Arasında Anlaşma Sağlanabilecek mi? Mülksüzler, kapitalizmin egemen olduğu Urras seyyareyi ve anarşistlerin yaşadığı Annares seyyarelerinde geçiyor. Urras bereketli toprakları ve muhtelif varlıklarıyla öne çıkarken, Annares ise kurak ve bereketsiz olmasına rağmen barışçıl ve özgür halkı ile mutlu bir yaşam barındırıyor. Shevek, fiziğe evvelden beri dinlediği ilgi sayesinde hayatını bilim üzerine kuruyor. Hocası Sabul’un yardımıyla fizik alanında büyük bir birikime ulaşan genç adam, çok geçmeden hocasının kıskanç davranışlarını bakmaya başlıyor.
Bir zaman sonra olayların seyri, Shevek’in söz konusunu kuramı orijinal haliyle yayınlamasına neden oluyor. Ve bundan sonra, seyyareler arasındaki çekişme daha farklı bir boyuta ulaşıyor. Le Guin’in dünya çapında ses getiren kitabı Mülksüzler’i hala okumadıysanız şimdi sipariş verin, sepete özel avantajlardan faydalanmaya hemen başlayın. Türün öne çıkan diğer başarılı yapıtlarına da sahip olmak için Bilim Kurgu kategorisini incelemeyi unutmayın! ..

Yapılan Yorumlar
Mülksüzler – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar