Madalyonun İçi – PDF Kitap İndir Oku
0

Madalyonun İçi – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
  • Yazar Gülseren Budayıcıoğlu
  • Tür Edebiyat Türk Öykü
  • Yayınevi Remzi Kitabevi - Ev Aile Toplum Dizisi
  • Yıl 2004

Madalyonun İçi

Psikiyatr ve yazar Gülseren Budayıcıoğlu’nun 2004 senesinde yayınlanan Madalyonun İçi isimli kitabı, birden değişik yaşam öyküsünü sayfalarında barındırıyor. “Bir Psikiyatristin Anekdot Defterinden” sloganıyla okurlarına erişen kitap, yazarının muayenehane deneyimlerinden yola çıkarak tüm cemiyeti mercek altına alıyor.

En Garip Öyküler, Reellerden Doğuyor

Psikiyatri, garip olayları ve insanın özüne inen yaklaşımlarıyla cemiyette en çok merak uyandıran alanların başında geliyor. Psikiyatrinin eğildiği ruhsal problemler, aynı zamanda kurgu dünyasının da en büyük esin kaynakları arasında yer alıyor. Asıl ile kurgunun birbirini beslemesinin yanı gizeme psikiyatri alanında kaleme alınmış tüm tahliller öyküleri de başlı başına çekici metinler olarak dikkat topluyor.

Dünyada psikiyatri ile edebiyatın iç içe geçtiği bir hayli misale tesadüfmek olası. Ancak nasıl ki her cemiyetin kendine ait normları varsa, psikiyatrik olayların spektrumu ve çözümleri de ona göre şekilleniyor. Zira ferdin iç dünyasına istikamet veren de reelinde sosyal etrafı, başka bir deyişle cemiyet oluyor. Gülseren Budayıcıoğlu’nun kaleme aldığı

Madalyonun İçi, bu istikametiyle Türkiye cemiyetinde yetişen muhtelif fertleri ve onların iç dünyasını en sansasyonel biçimde ele alıyor. Bu kitap, caddede yürürken yanından geçebileceğiniz sıradan insanın iç suratına ışık yakalıyor.

Öyleyse siz de Madalyonun İçi’nde kendinizi bulmaya hazır olun!

Bunu Öğreniyor muydunuz?

Gülseren Budayıcıoğlu, Madalyonun İçi kitabının yayımlanmasından bir sene sonra, Ankara’nın T.C. Sağlık Bakanlığından ruhsatlı ilk özel psikiyatri merkezi olan Özel Madalyon Psikiyatri Merkezini kurarak en büyük hayalini hakikatleştirdi. İlk kitabının ismini taşıyan bu müessesenin birliktesi Budayıcıoğlu, psikiyatriyi günlük yaşamın pratikleri içerisinde kitlelere eriştiren yapıtlar yazmaya devam ediyor.

En Hoşlanılan Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Sadece bir kitap, insan yaşamına olan yaklaşımınızı kökten değiştirebilir mi? Peki ya sıradan bir insan, dış görünümünün altında hangi yaşanmışlıkları saklayabilir? Gülseren Budayıcıoğlu’nun fertsel ve sosyal ufkunuzu genişletecek Madalyonun İçi isimli yapıtı, bakış açınızın genişlemesini sağlayacak. Bu kitabı hala kitaplığınıza ilave etmediyseniz hemen şimdi sipariş verin, birbirinden çekici bir hayli yaşam öyküsüne siz de yakından şahit olun.

 

 

Yapılan Yorumlar
Madalyonun İçi – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar