Kul – PDF Kitap İndir Oku
5

Kul – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Mercan görmezden gelinen, başkasına affedilecek bir dünya hayal eden, varlık gayreti yaşamını sürdürmekten ziyade yaşadığını fark ettirmek olan bir kahraman. Ona dünya diye sunulanları hiddete dönüştürmesine şahit olduğumuz Mercan, esprisiyle hiddetini birleştirerek serbestleşiyor. Evvel bir umut, sonra inatla çıktığı yollarda muhatap ararken kendini buluyor.
Bu roman, yalnızca Mercan’ın romanı değil.
Kul, Seray Şahiner edebiyatını derinleştiren, zenginleştiren, daha da sansasyonel hale getiren bir roman. Başka bir İstanbul’u görmeye cesaret eden, aidiyet duygusuna yine bakmamızı öneren, sınıf sorununu apayrı bir yerden ele alan, kentsel değişim ismi verilen toptancılığın hasarlarını ifşa eden Kul, okuyucusuyla tekerrür buluşuyor.
Orhan Kemal Roman Hediyeyi’yla taltif edilen ve tiyatro oyunu olarak da sahnelenen Kul, Mercan’ı edebiyat tarihinin müstesna bir yerine kibarca yerleştiriyor.
“Buzdolabı hırıltısı ne demek? Şıp şıp damlatan musluğun sesi ne demek? Caddelerde ilaç gayesine merhaba diyecek bir birey bulamayıp da televizyona sığınmak ne demek? Yemeği tepside yemek ne demek? Yemekten sonra meyve atarken yanında bir dilimini uzatacak bir insan olmaması ne demek? Yalnız insan, öğrenirdi bunları…”

Yapılan Yorumlar
Kul – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar