Kırmızı Pelerin – PDF Kitap İndir Oku
5

Kırmızı Pelerin – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
  • Yazar Gülseren Budayıcıoğlu
  • Tür Edebiyat Roman
  • Yayınevi Doğan Kitap
  • Yıl 2022
  • Sayfa 424

Kırmızı Pelerin Kitap Açıklaması

Zamanında zihnimize yazılanlar, sonradan kaderimizi yazar…

Açık kapıdan kırmızı pelerinli bir kız giriyor içeri. Bir filmden, bir masaldan kopup gelivermiş benzer biçimde hali var. Sabah ezanı okunurken, gün daha tam doğmamış, çevre hemen hemen tam aydınlanmamışken insanoğlunun içine bir ürperti gelir ya, ona benzer bir duygu içimi yalayıp geçiyor. Hayalet benzer biçimde…

Şu anda kapıyı bir açan olsa, bu kızın odanın ortasında, gözleri kapalı, pelerinin etekleri havalanmış, öylece döndüğünü, benim de keyifle onu seyrettiğimi görse ne düşünür acaba? Ne diyecek, “Biri deli, biri de deli doktoru” der. Onu huşu içinde seyrederken, “Acaba yaşamış olduğu hangi acılar, içine düşmüş olduğu hangi çıkmazlar onu bir ruh doktorunun odasında böylesine döndürüyor?” diyorum içimden. İnsan bir psikiyatri kliniğine giderken niçin bu şekilde bir pelerin giyer, niçin başına önü tüllü bir şapka takar ki… Bunların bir anlamı olmalı. Ve oldukça geçmeden yaşanmış olan acılar, ince bir sızı benzer biçimde tel tel dökülüyor ağzından. Acının, korkunun, aşkın, sevdanın, umudun, umutsuzluğun en büyüğünü yaşamış bu kız.

Çocuklukta yaşanmış olan bir tacizin, bu tacizin koyu gölgesi altında geçen yılların, yalnızlığın, kimsesizliğin, her şey bitti derken oluşturulan yepyeni kapıların, özetlemek gerekirse iyisiyle kötüsüyle serüven dolu, acıklı bir yaşamın hikâyesi bu; oldukça masum bir aşk hikâyesi aslına bakarsak. 

Kitabın bir yerlerinde ne olursa olsun kendinizle ve sizde iz bırakanlarla karşılaşacaksınız. Ümit ederim onları iyi tanır, ilkin kendinize, sonrasında da onlara birazcık daha hoşgörüyle yaklaşabilirsiniz.

Gülseren Budayıcıoğlu, 3 Kasım 2022, İstanbul

Bir kitabı yarıya ulaşınca derhal koşup ötekini almak… Okumaya kıyamamak,
okumadan duramamak… FKG (Okur)

 

 

 

 

Yapılan Yorumlar
Kırmızı Pelerin – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar