İyi Aile Yoktur – PDF Kitap İndir Oku
4.2

İyi Aile Yoktur – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (11 votes, average: 4,18 out of 5)
Loading...

İyi Aile Yoktur

Usta yazar Nihan Kaya tarafından kaleme alınan İyi Aile Yoktur kitabı, gençler ve ebeveynlerin tutumlarına müteveccih tahlilleri barındırıyor. Çocuklara, aileleri tarafından öğretilen tutumların, aslında çocukları ne denli bir sıkışmışlığın içerisine ittiği konusuna yer veren Kaya, misaller ve alıntılar ile mevzuyu ayrıntılı bir biçimde ele alıyor. Daha çok anne ve babalara ithafen yazıldığı düşünülen eser, aslında yediden yetmişe herkesin okuması gereken bir baş ucu kitabı kaliteyi kazanıyor. Henüz ebeveyn olmamış gençler ve çocuk sahibi herkes için bir ders kaliteyi taşıyan bu kitap, sizi de tavırlarınız üzerine düşünmeye yönlendirecek.

Hayatı daha iyi anlamlandırmaya başlayacağınız bu eser ile hayatınızı ve ilişkilerinizde üstlendiğiniz rolleri sorgulamaya başlayacağınız bir tecrübe sizi bekliyor. Bugüne kadar dinlediğiniz ve size doğru olduğu öğretilen tüm kalıpları devirmeye hazırsanız, hemen bu kitaba sahip olmalısınız.

Aile, Çocuk, Hayat ve Kendini Kavramak Üzerine…

Çocuklar ve anne-baba ilişkisini irdeleyen kitap, çocukların fert olmaları yolunda kendilerine öğretilenleri derin bir sorgulama ve süzgeçten geçiriyor ve ilave ediyor: “İyi aile, iyi aile yoktur düsturuyla hareket edebilen ailedir.” Hayatın açmazları karşısında geçmişten günümüze sanki bir miras olarak bizlere öğretilen muhakkak kalıplar ve tutumları çevrelice anlatan kitap, Alice Miller’ın yaklaşımlarından da izler taşıyor.

Kitabı bu denli vurucu ve sansasyonel kılan ise tutumlar hakkında derin bir sorgulama yaşatıyor oluşu. Bunu ikili ilişkiler, aile, çocuklar, mektep sistemi gibi pek çok alanda tek tek araştıran kitap; aynı zamanda kendimize dair pek çok öznel duygunun sebeplerini de inceliyor. İnsanın kendine ve tutumlarına sanki bakış açısını değiştiren kitap, sadece ebeveynler için değil, kendisini kavramak ve anlamlandırmak isteyen herkes için yazılıyor.

Nihan Kaya Kimdir?

Roman, tahlil, hikaye ve araştırma cinslerindeki eserleriyle tanınan yazar Nihan Kaya, Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Kısmı mezunudur. Essex Üniversitesi Psikanalitik Çalışmalar Merkezi’nde yüksek lisansını yaptıktan sonra King’s College London’da doktorasını bitirmiştir. İlk eseri olan Saklı Özne isimli romanını 2003 senesinde kaleme alan Kaya, hali hazırda yazarlığa devam etmektedir. Ayrıca Mef Üniversitesi Psikoloji Kısmı’nde ise ders vermektedir.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar