Hayatı Yeniden Keşfedin – PDF Kitap İndir Oku
3.6

Hayatı Yeniden Keşfedin – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (9 votes, average: 3,56 out of 5)
Loading...

Yaşamı Yine Keşfedin

Sosyal bir varlık olarak etrafınızda olup bitenlere ayak yalan gayretiniz, çoğu zaman kendi içinize dönüp bakmanızı maniler. Ya da şahsi lüzumlarınız her zaman usunuzun bir köşesinde dursa da yaşamınızdaki dış etmenlerden dolayı onlara bir cinsli müddet ayıramazsınız. İşin içine fobileriniz ve yüzleşmekten sakındığınız mevzular da ilave edilince, bir bakmışsınız tüm bu negatiflikler önünüzü kesen koca bir mesele yumağına dönüşüvermiş.

Peki, hayatınızı bu denli sabote ettiğinizi fark ettiğinizde nasıl bir çözüm bulacaksınız? Nitekim kendinize yaptığınız bu haksızlıkları henüz görmemiş olsanız dahi, doğru bir rehber sayesinde yaşamınız için çok daha iyi adımlar atmak sizin elinizde. Yaşamı Yine Keşfedin, işte gereksinim dinlediğiniz bu rehberi size direkt bir şekilde sunuyor.

Kendi Kendinize Profesyonel Destek Sağlayın

Psikoterapi alanında fark yaratan işlere imza atan Jeffrey E. Young ve Janet Klosko isimli profesyonellerce kaleme alınan Yaşamı Yine Keşfedin kitabı, şahsi gelişimden çok “kendine takviye rehberi” olması ile okurlarının tümünden bütün anekdot alıyor. Bir Hayli psikolog ve psikiyatristin danışanına önerdiği bu kitap, “şema terapisi” isimli bir teknik üzerinden okurlarını çözüme eriştiriyor.

Şema terapisine göre her fert, çocukluk ve ergenlik yarıyıllarında yaşadıkları meselelerin üstesinden gelebilmek ismine 11 değişik tutum örüntüsü şema geliştiriyor. Ancak erişkinlik yarıyılında bu şemalar, şahsın hayatına adapte olabilmesi için yeterli korunmayı sağlayamıyor. Bir Hayli fert, işte bütün de bundan dolayı hayatına geçimsiz ve mutsuz bir şekilde devam ediyor.

Kitapta bu şemaları bariz hatlarla birbirinden ayıran Young ve Klosko, okurların kendi kendilerine tanı ve çözüm bulabilmesi için son derece sade bir anlatım özümsüyor. Bu kitabı okurken, kendi hayatınıza dair derin ve zorlu bir düşünme sürecine girecek; en sonunda ise tüm meselelerinizi geride vazgeçebilmeyi bildiğinizi fark edeceksiniz.

Yapılan Yorumlar
Hayatı Yeniden Keşfedin – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar