Görmek – PDF Kitap İndir Oku
0

Görmek – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Görmek

Kendisine Nobel Edebiyat Mükâfatı’nü kazandıran Âmâlık isimli eseri ile dünya çapında geniş bir okur kitlesine erişen Jose Saramago, Görmek romanı ile bu defa da okurlarını öykünün devamına şahitlik etmeye çağırıyor. Fakat millet âmâlıktan kurtulup gözlerini açtığında, işler hiç de beklendiği gibi yolunda gitmeyecek…

Âmâlık’şan devam romanı olarak 2004 senesinde okurlarıyla buluşan Görmek, yazarın özgün stilini ve kurgu alanındaki eforunu bir defa daha gözler önüne seriyor. Distopik roman kategorisinde dünyanın en güçlü yapıtları arasında gösterilen bu eser, okurlarına hem hiç sona ermesini istemeyecekleri hem de bir solukta tamamlamak isteyecekleri bir okuma neşeyi sunuyor. Roman, aynı zamanda dünyadaki cemiyet ve idare sistemlerine dair ufuk açıcı bir rehber kaliteyi taşıyor.

Beyazın En Karanlık Hali Yine İş Başında

Görmek romanındaki hadiseler, tıpkı Âmâlık’te olduğu gibi adsız bir mekan ve bilinmez bireylerce şekilleniyor. Bir yandan ülkedeki âmâlık salgınının tesirleri hala kendini sezdirmeye devam ederken, öteki yandan klasik bir idaresel tercih süreci başlıyor. Fakat tercihlerin yapılacağı gün sağanak yağmur yağmasından dolayı, başşehir milleti konutlarından çıkıp bir süre rey kullanmaya gidemiyor. Ve yağmurun durmasıyla beraber tüm millet üzerine düşeni yapmak için yola koyuluyor.

Tercihler bitirilip reyler sayılmaya başlayınca, tüm yönetimsel yetkilileri afallatacak bir manzara ortaya çıkıyor. Başşehirdeki rey pusulalarının yüzde 70’inin tamamen boş olduğunu gören yetkililer, bu gidişatı hemen hükümete bildiriyor. Ardından idare, tercihlerin sekiz gün sonra yenilenmesine karar veriyor. Ancak bu defa da boş pusulaların oranı yüzde 70’deri 83’e yükseliyor. Bunun üzerine hükümet, başşehirde kargaşa yaratmak ismine akla gelmeyecek yaptırımlar uygulamaya karar veriyor. Peki, şehirde bundan sonra neler olacak dersiniz?

En Beğenilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Güçlü siyasi duruşu ve eşsiz kalemiyle dünya edebiyatına damga vuran Portekizli yazar Jose Saramago, Görmek romanı ile tüm cemiyetlere unutulmaz bir insanlık dersi veriyor. Gizeme dışı kurgusu ve sansasyonel iletiyi ile bu roman, okuduktan sonra size de apayrı bir bakış açısı kazandıracak. Görmek’e avantajlı maliyetler ve sepete özel fırsatlarla sahip olmak için hemen şimdi sipariş verin!

Yapılan Yorumlar
Görmek – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar