Geveze – Kafamızın İçindeki Dırdırcı Ses ve Onu Dizginlemenin Yolları – PDF Kitap İndir Oku
0

Geveze – Kafamızın İçindeki Dırdırcı Ses ve Onu Dizginlemenin Yolları – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Benzersiz bir maharetimiz var: iç sesimiz. Niyetlerimize erişebilmemizi, yaratabilmemizi, mutlu anlarımızı zihnimizde tekrar tekrar yaşayabilmemizi ve kim olduğumuzu tanımlayabilmemizi ona borçluyuz. Ama bu bilgelik kaynağı, en çok ihtiyaç sezdiğimiz anlarda en acımasız düşmanımıza dönüşebiliyor. Acı veren duyguları aklımıza sakız yapıyor, utanç dolu anlarımızı zihnimizde tekrar tekrar canlandırıyor, bizi düşüncelerimizin kıskacından kurtarmıyor, aksine sinsi bir şeyin doğmasına yol açıyor: dırdırcı iç ses.

İç sesin hem hayırsever bir süper güç hem de bizi yaralayan yıkıcı bir kriptonit olmasının yarattığı kaçınılmaz gerilim, insan zihninin en büyük bilmecelerinden biri. Peki yok mu onu dizginlemenin bir çaresi?

Ödüllü nörobilimci ve psikolog Ethan Kross sihirk yankı uyandıran kitabı Patavatsız’de rakamsız vaka ve araştırmadan yararlanarak, iç sesi dizginlemek için bir dizi vasıtaya sahip olduğumuzu gösteriyor. Aslında hep gözümüzün önünde olan ama farkında olmadığımız; kullandığımız sözcüklere, anlattığımız hikâyelere, sevdiklerimizle yaptığımız konuşmalara, alışkanlıklarımıza, hatta bazen acayip ritüellerimize gizlenmiş araçlar.

Etkileyici, sürükleyici, aynı zamanda da özgün bakış açıları ve ipuçlarıyla dolu Patavatsız, kendinizle yaptığınız konuşmaları sonsuza dek değiştirecek ve daha mutlu, daha üretken bir yaşam sürmenize takviyeci olacak bir kitap.

“Çığır açıcı.”
Susan Cain

“Şaheser.”
Angela Duckworth

Yapılan Yorumlar
Geveze – Kafamızın İçindeki Dırdırcı Ses ve Onu Dizginlemenin Yolları – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar