Fahrenheit 451 – PDF Kitap İndir Oku
0

Fahrenheit 451 – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
  • Yazar Ray Bradbury
  • Tür Bilim Kurgu Edebiyat Roman
  • Yayınevi İthaki Yayınları
  • Çevirmen Dost Körpe
  • Yıl 2018
  • Sayfa 208

Amerikan edebiyatının öne çıkan yazarlarından Ray Bradbury’nin 1953 yılında yayımlanan eseri Fahrenheit 451, on yıllar öncesinden bugünün ve uzak geleceğin dünyasına sert eleştiriler savuruyor. Distopik bir kurgusal düzlemde ilerleyen eser, teknolojinin gelişmesiyle birlikte toplumun gerileyen sanat ve düşünce dünyasını ele alıyor. Ray Bradbury’nin karanlık bir geleceği konu aldığı Fahrenheit 451 romanı, bilim kurgu ögelerini baskı rejimi ve robotlaşmış bir toplumla harmanlıyor.
24’üncü yüzyılda geçen Fahrenheit 451’de toplum yaşamı, skolastik düşüncenin dominant olduğu Orta Çağ’la büyük eşlik gösteriyor. Bradbury, kitabına yönelik yaptığı açıklamalarda romanı yazmaktaki amacının, televizyonun okumaya olan ilgisini körelttiğini vurgulamak olduğunu dile getiriyor. Yazar, bu noktada eleştirisinin gelişigüzel bir yönetten ziyade doğrudan halka yönelik olduğunu açıklıyor. Daha öncesinde yalnızca ona verilen işleri yapan Montag, bir gün fobi verici bir olaya tanık oluyor.
Adamın yakılması üzerine kitaplara karşı ilgi duymaya başlayan Montag’in bu aydınlanma sürecinde, komşusu Clarisse’in de tesiri oluyor. Genç bir kız olan Clarisse, başta herkese olduğu gibi Montag’e de garip görünüyor. Okuyan ve sorgulayan genç kız, Montag’in aklında yeni ufuklar açıyor. Ancak onu ele veren, herkesten önce karısı Mildred oluyor. Bundan sonrasında ise Montag, yoluna eskiki hayatından çok farklı şekilde devam ediyor. En Hoşlanılan Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun! Televizyonun başından ayrılıp kitapların tadını çıkarma süreyi! Eğer siz de okumanın eşsiz değerini size yeniden hatırlatacak bir kitap arıyorsanız doğru linktesiniz.

Yapılan Yorumlar
Fahrenheit 451 – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar