Çizgili Pijamalı Çocuk – PDF Kitap İndir Oku
4.3

Çizgili Pijamalı Çocuk – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 votes, average: 4,25 out of 5)
Loading...

Çizgili Pijamalı Çocuk

İrlandalı yazar Johne Boyne’un 2006 senesinde yayınladığı Çizgili Pijamalı Çocuk, etkileyici hikayesini dikkat topluyor. Bir çocuk kitabı olarak yazılan roman, işlediği mevzu haysiyetiyle erişkinleri de tesiri altına almayı muvaffak oluyor. Nazi Almanyası’nın iç suratını dokuz yaşındaki bir çocuğun gözünden satırlara döken Boyne, savaşın tüm tesirlerini asılcı bir ifade ile ele alıyor.

Savaşın ortasında kalan bir Alman ve bir Yahudi çocuğun masum dostluklarının anlatıldığı roman, sizin de kalbinize değecek. Sadece çocukların değil her yaştan insanın kesinlikle okuması gereken Çizgili Pijamalı Çocuk, kitaplığınızda kesinlikle bulunması gereken eserler arasında…

Berlin’den Savaşın Kalbine Uzanan Bir Öykü

Bruno, henüz dokuz yaşındadır. Annesi, babası ve Gretel ismindeki ablası ile beraber Berlin’de büyük bir konutta yaşar. İkinci Dünya Savaşı’nın sürdüğü o yıllarda Almanya’da Führer karar devam ettir. Bruno’nun babası ise bir Nazi subayıdır. Bruno, bir gün akşam yemeğinde Führer’i konutlarında ağırlayacaklarını bilir. Bu, o ve konut ahalisi için oldukça coşku vericidir; zira söylenilenlere göre Führer ehemmiyetli bir şahıstır. O akşam yemeğinde ise

Bruno’nun babası terfi alır. Bu vaziyet, oldukça neşelendirici bir haber olsa da Bruno için değildir. Zira ailenin Auschwitz’e taşınması gerekmektedir. Bu da Bruno’nun çok beğendiği evinden ve dostlarından parçalaması anlamına kazanç.

Yeni konut, Bruno için oldukça sıkıcıdır. Konutlarının çevresinde askerler dışında hiçbir konut yoktur. Bruno ise askerlerden nefret etmektedir. 12 yaşındaki ablasıyla beraber Bruno, Berlin’e büyük bir özlem dinler. Bir gün Bruno, sırçadan bakarken tel örgülerin arkasındaki çizgili pijamalı adamları ve çocukları fark eder. Babasına onların kim olduğunu sorduğunda Yahudi oldukları cevabını alır. İçindeki meraka yenik düşen Bruno, bir öğle saatinde tel örgü süresince bir gezintiye çıkar. Bu gezinti, daha sonraları çok hoşlanacağı dostu Schmuel ile tanışmasına vesile olacaktır.

Bunları Öğreniyor muydunuz?

Johne Boyne, Çizgili Pijamalı Çocuk’un ilk krokisini hazırlarken oldukça az yattı. Ve krokiyi iki buçuk günde bitirmeyi muvaffak oldu. Kitap 2006’da yayınlandığında 5 milyondan fazla satış sayısına erişti. Eser, 2008 senesinde ise beyaz perdeye aktarıldı.

En Beğenilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!
Çocuk kitaplarının en beğenilen misalleri, Çocuk ve Gençlik kategorisinde keşfedilmeyi bekliyor. Kitaplığınızda kesinlikle yer açmanız gereken kült eserlere avantajlı maliyetlerle sahip olmak için siz de hemen alışverişe başlayın!

Yapılan Yorumlar
Çizgili Pijamalı Çocuk – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar