Çatışma – PDF Kitap İndir Oku
0

Çatışma – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
  • Yazar Ian Leslie
  • Tür Eğitim Başvuru
  • Yayınevi Turkuvaz Kitap
  • Yıl 2023
  • Sayfa 272

Çatışma Kitap Açıklaması

Ya tartışırız ya da tartışmayarak hiçbir netice almamayı tercih ederiz. Zehirli bir tartışmadan daha fena olan tek şey, asla tartışmamaktır.

 

Değişik görüşlere haiz insanların verimli bir halde tartışmakta zorlandığı ortada. Bugünlerde çoğumuz bir tek cemiyet içinde değil hususi hayatlarımızda da frene basmayı akıl edemiyor hatta bazen aşırı dozda hırçınlaşabiliyoruz. Düşünce ayrılıklarımızla başa çıkma beceriksizliğimizse ilerlememizin önündeki büyük engel.

 

Oysa düşünce ayrılıklarının toplumların ilerlemesi mevzusunda önemi fazlaca büyük. Ihtilaf da, evlilikten ticarete hatta demokrasiye kadar herhangi bir ortak girişimin sağlığı için lüzumlu olan en iyi fikir biçimi.

 

Bu durumda akla gelen sorular şunlar: Çelişen görüşlerimizi toksik tartışmalara girmeden ifade edemez miyiz? Bizi engellemiş olan ne? Daha da önemlisi aramızdaki çatışmaların bizi bölmek yerine bir araya getirmesini iyi mi sağlarız?

 

Ian Leslie’nin yazdığı Çatışma, tam da bu mevzuda bizlere yol gösterecek, verimli ihtilaf mevzusunda kendimizi geliştirmemizi sağlayacak bir kitap.

 

 

Yapılan Yorumlar
Çatışma – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar