Bozkırdaki Ağaç – Köy Enstitüleri – PDF Kitap İndir Oku
5

Bozkırdaki Ağaç – Köy Enstitüleri – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bozkırdaki Ağaç – Köy Enstitüleri Kitap Açıklaması

Geçmişinizle gurur duymak istiyorsanız, bugün gurur duyacağınız işler yapmak zorundasınız. Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonu Köy Enstitüleri’ni hususi ve unutulmaz kılan şey işte o ‘’gurur’’ noktasıdır. Köy Enstitüleri, günü kurtarmak bir bölgelere şirin görünmek, göz boyamak, el yordamıyla bir şeyler elde etme serüveni değildir. Anadolu’yu santim santim dolaşan kuvvetli bir iradenin bilimsel imbiğinden süzülmüş evrensel değerlerle harmanlanmış kuvvetli bir iradi sistemdir.

Vakalar yaşanır. İktidarlar değişmiş olur. Güç dengeleri bozulur, dereler bulanır fakat son noktada tarih, tüm notlarını ortaya döker ve son sözü işin ehline bırakır. İşte bu görüş açısı ve duyarlılıkla Köy Enstitüleri’ni her yönüyle ele almaya ve sunmaya çalıştım.

Köy Enstitüleri, bir eğitim sisteminin ötesinde sosyolojik, sosyo-psikolojik özler taşıyan böylesine kaygı ve hedefleri olan hem altyapıyı hem de üstyapıyı belirleme eden bir kuruluş olarak tarihteki yerini almıştır. Tarihimizde bir yıldız benzer biçimde parlayan Köy Enstitüleri’nin öyküsünü beğenerek ve faydalanarak okumanız temennisiyle…

CEM BAĞCI

 

 

Yapılan Yorumlar
Bozkırdaki Ağaç – Köy Enstitüleri – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar