Bir Ömür Nasıl Yaşanır? – PDF Kitap İndir Oku
0

Bir Ömür Nasıl Yaşanır? – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Şahsi gelişim; mesleksel ve sosyal anlamda değişik konumlarda yer alan her insanın natürel olarak fikir sahibi olduğu, ancak bir o kadar da fikre gereksinim dinlenen bir alan. Bu sebeple mevzubahisi alanın, çağdaş dünyada geniş bir yer edindiğini söylemek olası. Hayatı hakkınca ve kaliteli yaşamaya dair öneri alınabilecek şahıslara gelindiğinde ise Türkiye’de herkesin usuna gelecek adlardan birini hipotez etmek güç değil.

Tarihçi, Akademisyen ve Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Türkiye’de yüksekokul camiasının yanı gizeme muhtelif yayın mecralarında da alakayla takip edilen adlar arasında yer alıyor. Engin bilgi birikimi ve egemen üslubuyla isminden laf ettiren Ortaylı; bu kere karşımıza sadece yanıtlarla değil, bir kitap dolusu cevabı olan şu sualle çıkıyor: “Bir Ömür Nasıl Yaşanır?”

Ustasından, Doğru Tercihlerle Sağlam Bir Hayat Kurmanın Rehberi

İlk gençlik senelerinden beri bilgiyi ve çalışmayı hayat felsefesi haline getiren Prof. Dr. İlber Ortaylı, Bir Ömür Nasıl Yaşanır? isimli kitabında kendi yaşam deneyiminden yola çıkarak okurlarına eşsiz bir yaşam rehberi sunuyor.

Yapıtında insan hayatının dönüm noktalarından doğru çalışma metotlarına, iş tercihinden dil öğrenimine, seyahatten sanata kadar bir hayli mevzuda bedelli görüşlerini aktaran Ortaylı, şahsi gelişim alanında da okurlarının yolunu aydınlatmaya devam ediyor.

İlber Ortaylı Kimdir?

Avusturya’nın Bregenz şehrinde, 1947 senesinde Kırım Tatarı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen İlber Ortaylı, 1949’da ailesiyle beraber Türkiye’ye döndü. Lisans öğrenimini Ankara Üniversitesi’nde Siyasal Bilgiler ile Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültelerinde gören Ortaylı, ayrıca Viyana Üniversitesi’nde Slavistik ve Orientalistik eğitimi aldı.

Ortaylı, yüksek lisans eğitimini Chicago Üniversitesi’nde bitirmesinin ardından doktorasını yeniden Ankara Üniversitesi’nde yaptı. 1982’den itibaren öğretim vazifelisi olarak Avusturya, Almanya, Fransa, Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, İtalya,Yunanistan, Bulgaristan, İngiltere ve Tunus’ta bulundu. Yedi senelik aradan sonra 1989’da Türkiye’ye dönerek profesör unvanı aldı. Ortaylı, akademisyenlik misyonuna bugün Galatasaray Üniversitesi’nde devam ediyor.

Bunu Öğreniyor muydunuz?

Prof. Dr. İlber Ortaylı, lisans öğrenimi sırasında “Tarihçilerin Kutbu” ismiyle anılan Akılda Tarihçi Halil İnalcık’ın talebesi olmuş, yüksek lisans çalışmasını ise Chicago Üniversitesi’nde onunla beraber yapmıştır. Ortaylı, ayrıca bugün Türk Tarih Müesseseyi Şeref Aboneleri arasında yer almaktadır.

En Hoşlanılan Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Şahsi Gelişim kategorisinin en yeni ve hoşlanılan misalleri, sadece bir tık uzağınızda. Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın çok merak edilen ve yayımlandığı günden itibaren ismi gündemden düşmeyen kitabı Bir Ömür Nasıl Yaşanır?’ı kütüphanenize ilave etmek için geç kalmayın!

Yapılan Yorumlar
Bir Ömür Nasıl Yaşanır? – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar