Bir Kış Gecesi Masalı 1 – Ayı ve Bülbül – PDF Kitap İndir Oku
4

Bir Kış Gecesi Masalı 1 – Ayı ve Bülbül – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
  • Yazar Katherine Arden
  • Tür Dünya Roman Edebiyat Roman
  • Yayınevi Ephesus Yayınları
  • Çevirmen Rumeysa Nur Ercan
  • Yıl 2021
  • Sayfa 416

New York Tımes Çoksatanı Bir Kış Gecesi Masalı Serisinin İlk Kitabı Ayı Ve Bülbül Şimdi Türkiye’de!

Vasya ve kardeşleri, Rus ormanlarında senenin çoğuna hâkim olan çetin kış mevsimini ateşin çevresinde bir araya gelip, bakıcılarının anlattığı masalları dinleyerek geçirir. Bu masalların içinde Vasilisa en çok mavi gözlü Buz Şeytanı’nin hikâyesini dinlemeyi hoşlanır. Yaşlı köylüler ise Buz Kralı’ndan korkmakta ve konutlarını ondan gözeten ruhları mükâfatlandırmaktadır.

Seneler sonra Vasya’nın üvey annesinin gelişiyle tüm yaşamları değişir. Kadın, konut perilerinin uzaklaştırılmasını buyurur ve onları mükâfatlandırmayı yasaklar. Vasya bunun makûs bahta işaret olduğunun farkındadır ve çok geçmeden peş peşe gelen trajediler köyün yakasını vazgeçmez.

Risk yanaştıkça Vasya, ailesini bekleyen tehditten onları gözetmeye çalışır. Ancak bu çabası onu hiç varsayım edemeyeceği bir serüvene çekecek, bakıcısının anlattığı masalların hakikate dönüştüğü tertemiz dünyalar keşfetmesini sağlayacaktır.

“İçinde büyü, canavarlar ve gelişmeye çalışan ufak bir kızın çabası olan eşsiz bir kış masalı…” -Uprooted romanının yazarı NaomiNovik

Yapılan Yorumlar
Bir Kış Gecesi Masalı 1 – Ayı ve Bülbül – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar