Ateş ve Kan – Özel Baskı – PDF Kitap İndir Oku
4

Ateş ve Kan – Özel Baskı – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
  • Yazar George R. R. Martin
  • Tür Edebiyat Roman
  • Yayınevi Epsilon Yayınevi
  • Yıl 2022
  • Sayfa 664

Ateş ve Kan – Hususi Baskı Kitap Açıklaması

Taht Oyunları’nda yaşanmış olan olaylardan yüzyıllar ilkin, –Valyria Kıyameti’nden sağ çıkan tek ejderlordları ailesi olan– Targaryen Hanesi, Ejderha Kayası’na yerleşmişti. Batıdiyar tarihinin en şanlı fakat bir o denli da tartışmalı hanesinin öyküsü, Ateş ve Kan’da, ateş ve kanla yazılıyor. Ejderhanın ejderhayla, kardeşin kardeşle savaştığı, bildiğimiz anlamda Batıdiyar’ı Batıdiyar meydana getiren bu dönem, Demir Taht’ın yaratıcısı efsanevi Fatih Aegon’la başlıyor. Fatih’ten sonrasında gelen âlimler ve zalimler, korkaklar ve kahramanlar fakat en çok da fazla çok büyük ejderhalar o tahtı elinde tutmak isteyen kral ve kraliçelerin hırslarının bir parçası oluyor.

 

Peki Ejderhaların Dansı süresince aslına bakarsak neler yaşandı? Yedi Krallık iyi mi kuruldu? Kıyamet’ten sonrasında Valyria’yı ziyaret etmek niçin o denli tehlikeliydi? Daenerys’in üç ejderha yumurtasının kökeni neydi?

 

Hisar’ın bilge üstadı tarafınca nakledilen ve ressam Doug Wheatley’nin elinden çıkma yepyeni siyah-beyaz illüstrasyonlarla süslenmiş bu oldukca mühim tarihçede yanıtını gören soruların birkaçı işte bunlar.

 

 Takvimler geriye dönüyor, haneler yükselip yıkılıyor ve taht oyunlarının hem en kolay hem de en zor olduğu dönemde Targaryen tarihinin tüm bilgileri ilk kez gözlerimizin önüne seriliyor. Tanrılar, Targaryenlar için bir kez daha yazı tura atıyor… Ya kan ya da ateş.

 

 

Yapılan Yorumlar
Ateş ve Kan – Özel Baskı – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar