Askıda Hayatlar – Yoksulluk Günlükleri – PDF Kitap İndir Oku
0

Askıda Hayatlar – Yoksulluk Günlükleri – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
  • Yazar Hacer Foggo
  • Tür Edebiyat
  • Yayınevi Doğan Kitap
  • Yıl 2022
  • Sayfa 216

Askıda Hayatlar – Yoksulluk Günlükleri Kitap Açıklaması

“Derin yoksulluk bununla beraber bir toplumsal dışlanma problemi. Susan Sontag’ın Başkalarının Acısına Bakmak adlı kitabında söylediği şeklinde, ‘gerçekliğin, seyirlik bir manzaraya dönüşmesi’ hali tüm bu yaşananlar. Patates, soğan kuyruğu, ekmek kuyruğu ve sonunda da yokluk/yoksunluk, sizi ‘Askıda ne var?’ arayışına kadar götürüyor. 

Askıda geçen hayatların karşısında bir çözüm, bir siyaset üretmesini beklediklerimiz, duymak istediğimiz politikalar yerine, derinleşen yoksulluğun bir ‘güvenlik’, bir ‘vatan savunması’ problemi bulunduğunu söyleyerek ve her insanın de bu şekilde düşünmesini isteyerek yoksullar üstünde baskı kuruyorlar. Hatta o denli ileri gidiliyor ki kendileri yoksulluk yaşamasa da yoksulluk içinde yaşayanlar için ‘menüler’, ‘ufak porsiyonlar’, ‘yarım simitler’ öneriyorlar. Tüm bunlar işe yaramadığında da ‘İş beğenmiyorlar’ diye suçluyorlar.”

Senelerdir yoksulların, kentsel dönüşümle yerlerinden edilenlerin yanında yer edinen Hacer Foggo, Askıda Hayatlar’da Türkiye’nin görünmeyen yüzünü gösteriyor, duyulmayan sesini duyuruyor.

 

 

 

Yapılan Yorumlar
Askıda Hayatlar – Yoksulluk Günlükleri – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar