Alkol ve Madde – Kötüye Kullanım ve Bağımlılığı – PDF Kitap İndir Oku
0

Alkol ve Madde – Kötüye Kullanım ve Bağımlılığı – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Alkol ve Madde – Kötüye Kullanım ve Bağımlılığı Kitap Açıklaması

Prof. Dr. Erdal Işık ve Uzm. Dr. Ümit IŞIK’ın yazarları olduğu bu kitapta; alkol, kannabis, bileşik kannabinoid, opioid, psikostimülan, halüsinojen, uçucu (inhalan), nikotin (tütün), kafein ve ağrı kesicilerin bağımlılığı mevzuları yer almıştır.

Tüm bu mevzular güncel literatür detayları eşliğinde; psikososyal, çevresel, biyolojik ve genetik sebepleri, kullanım yaygınlıkları, sokak adları, metabolizmaları, gövde ve bilhassa de beyin üstündeki risk etkenleri ve koruyucu etkenler, biyolojik ve ruhsal tesir ve yan tesirleri, nörobiyolojileri, gebelik ve emzirme dönemlerinde kullanımlarının ihtimaller içinde neticeleri, bağımlılığını gizleyenlerde tanı koyabilmek için kullanılabilecek tetkikler ve tanı araçları, ruhsal ve ilaç tedavileri, yoksunluk, aşırı doz ve zehirlenmelerindeki emareler ve bu durumlardaki tedavi yaklaşımları ve de beraberlik durumları benzer biçimde tüm yönleriyle ele alınmaktadır.

 

 

Yapılan Yorumlar
Alkol ve Madde – Kötüye Kullanım ve Bağımlılığı – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar