Yürümek Adım Adım – PDF Kitap İndir Oku
0

Yürümek Adım Adım – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
  • Yazar Erling Kagge
  • Tür Edebiyat
  • Yayınevi Kolektif Kitap
  • Yıl 2023
  • Sayfa 144

Yürümek Adım Adım Kitap Açıklaması

“Kısa yürüyüşler de yaptım, uzun yürüyüşler de. Şehirden şehre de yürüdüm, köyden köye de. Gün süresince da yürüdüm, gece süresince da. Sevgililerimden uzaklaştığım yürüyüşler de yaptım, dostlarıma yaklaştığım yürüyüşler de. Ormanların derinlerinde, yüce dağlarda, karla kaplı engin düzlüklerde, şehirlerin yaban bölgelerinde yürüdüm. İçim sıkkınken de yürüdüm, luktan havalara uçarken de. Dertlerimden kaçmak için yürüdüğüm de oldu. Acı çekerken de yürüdüm, mutluyken de. Nerede olursam olayım, niçin olursa olsun hep yürüdüm. Dünyanın sonuna kadar yürüdüm – hakkaten.

Tüm yürüyüşlerim birbirinden değişik olsa da dönerek baktığımda hepsinin ortak bir paydada buluştuğunu görüyorum: iç sessizlik. Yürümek ve sessizlik birbirini tamamlar.”

 

“Üç Kutba” da (Şimal Kutbu, Cenup Kutbu ve Everest Zirvesi) yürüyerek ulaşan ilk kâşif olan Erling Kagge için yürümek onu büyüleyen sorulara oluşturulan bir kapı, bir ihtimal bazen gözardı etmek istediği dertlerinden uzaklaşma fırsatı, yaratıcılığını açığa çıkarmak için fizyolojik bir anahtar, hatta kendini düşüncelerin dile gelmeyen akışına bırakabilmek için kullandığı korunaklı bir alan. Niçin yürüyoruz? Süratli mı yavaş mı yürüyoruz? Nereden nereye yürüyoruz? Belirli bir hedefimiz mi var yoksa yalnız yürümek için mi yürüyoruz? Kagge bunlar benzer biçimde birçok probleminin yanıtını okurlarıyla beraber çıkmış olduğu yazınsal bir yürüyüşte arıyor.  

 

“Son aşama akıcı ve güzel bir metin, tavsiyeleri kadar bilge ve rahatlatıcı… bir taraftan iyi bir yürüyüş rehberiyken bir taraftan da uzun uzadıya düşündüren bir yol arkadaşı…”

 

New York Journal of Book

 

 

Yapılan Yorumlar
Yürümek Adım Adım – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar