Yeryüzünde Bir An İçin Muhteşemiz – PDF Kitap İndir Oku
0

Yeryüzünde Bir An İçin Muhteşemiz – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

“Her kar tanesinin birbirinden değişik olduğunu söylerler, ama kar kasırgası hepimizin üstünü aynı biçimde örtüyor”

Şair Ocean Vuong, yirmili yaşlarında bir oğulun okuma yazma öğrenmeyen annesine hitaben yazdığı bir mektup formundaki ilk romanı Yeryüzünde Bir An İçin Harikuladeyiz’de, Vietnamlı bir ailenin ırkçı şiddetin kol dolaştığı beyaz Amerika’daki yaşamda kalma çabasını anlatıyor.

Bu geçmişe dönüşler ve suallerle dolu mektubun “Minik Köpek” takma isimli yazarı, kendi kimliğini keşfetme serüveniyle ailesinin Vietnam Savaşı’nın damga vurduğu hikâyesini iç içe geçirirken, yaşamının daha evvel annesinden gizlediği taraflarını da paylaşıyor. Minik Köpek’deri İngilizceyi yeni bilen bir çocukken mektepte yaşadıklarını, mevsimlik emekçi olarak tütün tarlalarında geçirdiği yazları, annesiyle çatışmalı ama sıcak ilişkisini, ilk aşkının vicdan burkucu hikâyesini ve nasıl yavaş yavaş bir yazara dönüştüğünü dinlerken yalnızca günümüz Amerika’sının acımasız asıllığına değil, dilin iyileştirici, eforuna da şahitlik ediyoruz.

Yeryüzünde Bir An İçin Harikuladeyiz, ırkçılık, sınıf, şiddet, erkeklik gibi sorunlara afallatıcı bir cesaretle giren, unutulmaz bir roman. Kendi sesini bulan bir oğulun, sesini hiçbir zaman duyuramayacak annesine, sonunda, yazıyla ödediği borç.

Yapılan Yorumlar
Yeryüzünde Bir An İçin Muhteşemiz – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar