Yaşam Dersleri – PDF Kitap İndir Oku
5

Yaşam Dersleri – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

“Hepimizin hayat sınan bu zaman zarfında bileceği dersler var; bu, can vermek üzere olanlarla çalışırken özellikle apaçıklaşır. Can Vermek üzere olanlar hayatın sonunda çok şey bilir, ama ge­nellikle bilinenleri yaşama geçirmek için artık çok geçtir. 1995 senesinde, Anneler Günü’nde, beni kötürüm bırakan bir felç geçirdim. Sonraki birkaç yılımı vefatın eşiğinde yaşadım. Kimi zaman ölümün birkaç hafta içinde kapımı çalacağını düşündüğüm oldu. Fakat can ver, zira hâlâ yaşa­mın öğrettiklerini, son derslerimi biliyorum. Bu dersler ya­şamlarımızla alakalı son reeller; bunlar yaşamın kendi­siyle alakalı sırlar. Bir kitap daha yazmak istedim; vefat ve can vermek değil, hayat ve yaşamak üzerine.”

“Yaşamımı gerçekten böyle mi yaşamak istiyorum?” Her birimiz bir noktada bu suali kendimize sorarız. Felaket, yaşamın kısa olması değil; çoğu zaman geriye dönüp baktığımızda gerçekten ehemmiyetli olanı bakamamış ve onu yaşamamış olmamızdır. Sevgi ve mutluluk, hiddet ve affetme, kayıplar ve zanlılık duygusu gibi ruhsal dersleri, vefatın eşiğinde yaşayan insanların yaşam tecrübeleriyle harmanladı. Böylece fobilerimiz, umutlarımız, ilişkilerimiz ve her şeyden evvel reelde kim olduğumuz hakkındaki paha biçilemez reeli ortaya çıkardı.

“Yaşam Dersleri” kendisiyle ve dünya ile geçim içinde anlamlı bir yaşam yaşamak isteyen herkes için… Birbirimizi ve kendimizi iyileştirmek, ruhlarımızı sağaltmak için…

 

.

Yapılan Yorumlar
Yaşam Dersleri – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar