Ve Dağlar Yankılandı – PDF Kitap İndir Oku
0

Ve Dağlar Yankılandı – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
  • Yazar Khaled Hosseini
  • Tür Dünya Roman Edebiyat Roman
  • Yayınevi Everest Yayınları - Çağdaş Dünya Edebiyatı Dizisi
  • Çevirmen Püren Özgören
  • Yıl 2013
  • Sayfa 424

Gece müddeti, çölü bir el otomobilini sürükleyerek geçen bir baba. Otomobilin içinde annesiz iki çocuk; iki kardeş; biri kız, biri erkek. Minik Peri için abiyi Abdullah, abiden çok öte. On yaşındaki Abdullah’a sorsanız Peri, her şey demek. Köylerinden Kâbil’e varmak için çıktıkları yolculuğun sonunda aileyi vicdan ayrılıcı bir son bekliyor. Fakat hakikatinde bu bir son değil… Kardeşlerin başlarına gelenler -yakın ya da uzak- ilişki kurdukları tüm insanların hayatlarında jenerasyonlar boyu yankılanacak…
Hayat değişik aileleri sevgi ve özveri, hıyanet ve sadakat gibi ortak duygularla sınarken, şahsiyetlerin başlarına gelenler ve yaptıkları tercihler, kitabın her biri ayrı bir renk ve lezzet taşıyan tabakalarını oluşturuyor. Afganistan’ın minik bir köyünde doğan ve okuru Kâbil’den Paris’e, San Francisco’dan Tinos adasına taşıyan bu hikaye, her sayfada renklenip kuvvetleniyor.
Ve Dağlar Yankılandı, bizi biz yapan bedeller üzerine düşündüren, ustalıkla yazıldığını her kısımda yine ispatlayan, büyüleyici bir roman. Uçurtma Avcısı ve Bin Muhteşem Güneş ile dünya çapında beğenilen bir yazar olan Khaled Hosseini’nin yazarlığında bir dönüm noktası.

Yapılan Yorumlar
Ve Dağlar Yankılandı – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar