Umberto Arte ile Sanat 4: Sanatçılar – Resim İncelemeleri – Mitoloji – PDF Kitap İndir Oku
0

Umberto Arte ile Sanat 4: Sanatçılar – Resim İncelemeleri – Mitoloji – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
  • Yazar Umberto Arte
  • Tür Sanat - Tasarım
  • Yayınevi Destek Yayınları
  • Yıl 2022
  • Sayfa 424

Umberto Arte ile Sanat 4: Sanatçılar – Fotoğraf İncelemeleri – Mitoloji Kitap Açıklaması

“Dünyada yeterince tatsız şey var. Sanat niçin güzel olmasın?”
Pierre Auguste Renoir

“Caravaggio’dan Aziz Petrus’a Söyleyemediklerimiz ve İtiraf Edemediklerimiz” ile süregelen benzersiz ve zihin açan bir sanat yolculuğuna var mısınız? O vakit buyurun.

Raphael’den Caravaggio’ya, Valentin de Boulogne’den El Greco’ya, Hieronymus Bosch’tan Rogier van der Weyden’e, Titian’dan Bruegel’e, Holbein’dan Carracci’ye, Rubens’ten, Domingo Valdivieso’e kadar birçok sanatçının mevzuya ilişkin resimleri ve detaylı incelemeleri.

Hz. İsa’nın Petrus’u havariliğe kabul edişinden başlayıp, son akşam yemeği, yargılanması, çarmıha gerilmesi, mezara konulması ve dirilişine kadar geçen sürenin detaylı analizi ve sanat evveliyatına yansımaları. Petrus ile Caravaggio’nun insani korkuları, söyleyemedikleri ve itiraf edemedikleri.

“Loki ve Evlatlarının İskandinav Mitolojisindeki Yeri”, dev yılan Jörmungandr, dev kurt Fenrir ve ölüm tanrıçası Hel’in Ragnarök’e giden yolda Thor, Odin ve Aesir’in kaderinde oynadıkları rol. İskandinav mitolojisindeki birçok karakterin başından geçen vakalar, hikâyeler, doğru malum hatalar.

Hollanda Altın Çağı’nın mühim isimlerinden Jan Steen’in janr (tür) resimlerinin detaylı incelenmesi, resimlerindeki şifreler, yaşamı, Rembrandt ile ortak yönleri ve öteki çağdaşları ile olan ilişkileri.

Pieter Bruegel’in Ölümün Zaferi adlı resminin detaylı incelemesi, veba salgını ekseninde şifrelerinin çözümü, kara ölüm haricinde resmin oluşturulma sürecine tesir eden öteki faktörler.

Empresyonizmin, Monet ile beraber en mühim isimlerinden kabul edilen Renoir’nın yaşamı, sanatının ayırt edici özellikleri, eserlerinin detaylı incelemeleri, yaşamış olduğu zorluklar, resimlerinde yer verdiği arkadaşları ve mekânlar.

17. yüzyıl Hollanda sanatının mühim isimlerinden Nicolaes Maes’in Yakarış Eden Yaşlı Hanım resminin incelemesi ve şifreleri. Van Gogh, Picasso, Lautrec, Paolo Veronese benzer biçimde birçok sanatçıya verilen referanslar ve eserlerinin eşzamanlı incelemesi.

Umberto Arte İle Sanat 4 sizleri tadı damağınızda duracak, eşi olmayan ve zihin açan bir sanat yolculuğuna çağrı ediyor.

 

 

Yapılan Yorumlar
Umberto Arte ile Sanat 4: Sanatçılar – Resim İncelemeleri – Mitoloji – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar