Uğultulu Tepeler – PDF Kitap İndir Oku
0

Uğultulu Tepeler – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
  • Yazar Emily Bronte
  • Tür Dünya Klasik Edebiyat Roman
  • Yayınevi Can Yayınları
  • Çevirmen Naciye Akseki Öncül
  • Yıl 2018
  • Sayfa 408

Uğultulu Tepeler

Genç yaşta yaşamını kaybeden Emily Jane Brontё’nin tek romanı olan Uğultulu Tepeler, okuyucu üzerinde büyük tesir vazgeçiyor. Aynı zamanda bir şair olan yazar, şiirsel anlatım hünerini bu eserde de göstererek neşeli bir okuma sunuyor. İngiliz edebiyatının basmakalıpları arasında yer alan zaferli roman, oldukça değişik kurgusu ile okuyucuda merak uyandırıyor.

Aşk romanı olarak nitelendirilen bu eser, barındırdığı psikolojik ögelerle zenginleşerek temenninin çok daha ötesine geçiyor. Victoria Yarıyılı’ni zaferli biçimde yansıtan kitabın, ayrıca yazarın yaşamından da reel izler taşıdığı düşünülüyor.

Takıntılı Bir Aşkın Peşinden Çekilen Yaşamlar

Uğultulu Tepeler, Heathcliff ve Catherine’in, kendi yaşamlarının yanı gizeme pek çok insanın da yaşamına tesir eden aşkını mevzu ediniyor. Catherine’in babası, çıktığı bir iş seyahatinden yanında bir oğulla beraber dönüyor. Evlat edindiği bu çocuğa Heathcliff ismini veriyor.

Heathcliff’in yeni ailesi içerisinde en iyi uyuştuğu şahıs Catherine oluyor ve bu sayede başlayan arkadaşlıkları giderek aşka dönüşüyor. Fakat aralarındaki bu aşk, seneler geçtikçe masumluğunu kaybetmeye başlıyor. Aşk ile takıntıyı ayıran ince çizginin hudutlarında gezen kişilikler, bu şiddetli duygunun girdabında kendileriyle beraber başka yaşamların da boğulmasına neden oluyor.

Victoria Yarıyılı’nin Soğuk Rüzgarlarını Sezeceksiniz

Uğultulu Tepeler, okuyucuya alışıldığı gibi romantik bir aşk öyküsü sunmuyor. Eser, Victoria Yarıyılı’nin mat ilişkilerini ve bastırılmışlığın negatif dışa vurumunu gotik üslubu ile aşırısıyla yansıtıyor. Kitabı zaman zaman psikolojik gerilim cinsine yanaştıran mucizevi kurgu, okuyucuya çekici bir öykü sunuyor.

Kitap, birbirinin tamamen tersti duygular olarak bilinse de, aşkın nefrete, vefanın hıyanete ne kadar kolay dönüşebildiğini ortaya koyuyor. Bununla beraber, nefretin birliktesi getirdiği intikam duygusunun insanı âmâlaştıran ve acımasızlaştıran yanını gözler önüne seriyor.

En Hoşlanılan Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Bu romanın tesirinden çıkamayacaksınız! Yazarın Uğultulu Tepeler’deki galibiyeti, yazdığı ilk ve tek roman olduğu da göz önünde bulundurulduğunda şaşkınlık uyandırıyor. Brontё’nin 30 yaşında yaşamını kaybetmesi ve yazmak için daha çok zamanının olmaması, İngiliz edebiyatı ismine büyük kayıp olarak gösteriliyor. Siz de bu etkileyici yazarla tanışmak ve Heathcliff ile Catherine’in çekici öyküsüne şahitlik etmek için bu kitabı hemen sepete ilave edin!

Yapılan Yorumlar
Uğultulu Tepeler – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar