Sular Üstünde Gökler Altında – PDF Kitap İndir Oku
0

Sular Üstünde Gökler Altında – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
  • Yazar Kaan Murat Yanık
  • Tür Edebiyat Roman
  • Yayınevi Ketebe
  • Yıl 2023
  • Sayfa 873

Sular Üstünde Gökler Altında Kitap Açıklaması

ABD, aşk ve saflık tekrardan keşfedilebilir mi?

 

Sular Üstünde Gökler Altında, okurunu bir süre makinesi benzer biçimde alıp 15. yüzyılın son demlerine götürüyor. Bu sürükleyici macerada rengârenk kahramanlarla beraber İstanbul’dan Kırım’a, İspanya’ya, oradan Cenup ABD’ya ve Kazablanka’ya doğru soluk kesecek bir yolculuğa çıkarken kendinizi birbirinden gizemli olayların içinde bulacaksınız.

 

Hem aşk derdinden kaçmak hem de babasının hayallerini gerçekleştirerek esaslı bir kâşif olmak için yola çıkan Kalender, âlemden âleme, zamandan zamana, halden hale savrulurken kendini derin çatışmaların ortasında bulacaktır. Alınyazısı rüzgârı onu Kristof Kolomb ile buluşturacak ve bu ikili o güne kadar hiçbir denizcinin açılmaya cesaret edemediği karanlık okyanuslara yelken açacaktır. Bakir topraklar üstünde yol alırken öte taraftan da birbirlerinin karanlıklarını ve kuyularını göreceklerdir. Tam dünyayı avuçlarında tuttuklarını sanırlarken işler bambaşka bir hale evrilecek ve tabiri caizse kızılca kıyamet kopacaktır.

 

Kaptanlar, korsanlar, papazlar, şövalyeler, haydutlar, ressamlar, deniz kızları, kurbanlar, gizemli yerliler ve daha nicesiyle dolu bu görkemli atmosfer, bununla birlikte devrin ruhunu tüm çıplaklığıyla yansıtan şehirler, yapılar, şarkılar, kitaplar, haritalar, diller ve katmanlı psikoportrelerle baş döndürüyor.

 

Son dönem Türk romanının dikkat çeken isimlerinden Kaan Murat Yanık, mitlerle bezediği esrarengiz gerçekçi olayların bir karnaval havası yarattığı romanında, okurunu masmavi okyanuslarda, kakao ve vanilya kokularının yükseldiği yemyeşil ormanlarda, ışıltılı kurbağaların zıpladığı düşlerde ve Doğu ile Batı’nın dikenli sınırlarında dolaşmaya, bu efsunlu serüvene katılmaya çağrı ediyor.

 

“Ümit etmeye ve masalların içinde kaybolmaya ihtiyacımız var. Yaşam karşısında başka türlü direnemeyiz.”

 

 

Yapılan Yorumlar
Sular Üstünde Gökler Altında – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar