Söylenmemiş Sözler- PDF Kitap İndir Oku
0

Söylenmemiş Sözler- PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Üzüm ve zeytinin, yağ, bal ve şarap küplerinin, kadırgaların, binbir şifalı otun en daha önceki vatanı Tümörle. Dünyanın gaddarlığı ve insanın kabalığından kuşkusu olmayanları, dünyanın hoşluğu ve insanın iyiliğine inandıran bir yer burası. Bir zamanların efsane gazetecisi, dünyaya dargın Oktay Onur Yortan’ın ise çocukluğunun huzurlu bahçesi. Dünyadaki değer yitimine başkaldırı edip tüm kariyerinden ve yaşamın yüklerinden vazgeçip sığındığı liman. Kaçıp geldiği geçmişinden ve daha önceki hoş günlerin hatırasından tercih edip gizlediği daha önceki aşkı Filiz Canan şimdi değeri öğrenilememiş, kaçırılmış bir mutluluk fırsatı artık.
Söylenememiş sözlerin altında kalan koca bir ömürde ikisi de birbirinin hikâyesini yarım bıraktı. Nona’nın yaşadığı asrın sonlarına yetişen Kerem ve Zeynep’in de dahil olduğu 48 saatlik serüvene sığan bir yüzyıllık ömrün dökümünde, Nona yalnızca onlara değil, bu asrın tüm insanlarına sesleniyor:
“Acı dediğin taş, insan dediğin su gibidir. Taşın üstünden kayar gider, toprağa karışır. Taşa her bir yere çarptığında acır canın. Ama toprakla buluştukça acın eksilir. Acıdan sonra bir bakmışsın ki o toprakta ne çiçekler, ne yaşamlar dirilmiş. Hem su deyip geçme; o su, taşı dahi yıprandırıp hırpalar.”
Peki ya Oktay Bey? Karşısında oturan iki gence tam kalbiyle, “Can Vermekten değil yaşamaktan korkmamaktır kahramanlık,” derken haklı mı?

.

Yapılan Yorumlar
Söylenmemiş Sözler- PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar