Sol Ayağım – PDF Kitap İndir Oku
0

Sol Ayağım – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Sol Ayağım

İrlanda asıllı yazar, ressam ve şair Christy Brown’ın 1954 senesinde yayımlanan eseri Sol Ayağım, acıklı hikayesi ve güçlü iletisiyle okurlarına yaşam süresince unutamayacakları bir ders veriyor. Brown’ın kendi yaşamından yola çıkarak kaleme aldığı eser, roman cinsinde yazılmış bir otobiyografi olarak okurlarıyla buluşuyor.

Güçlükler, Muvaffak Olmaya Mani Değil

Geçirdiği beyin felcinden dolayı doğumundan itibaren yalnızca sol ayağını kullanabilen Christy Brown, Sol Ayağım eserinde çaba dolu yaşam hikayesini sansasyonel ve çekici bir dille okurlarına aktarıyor. Yazar, eserinin başlangıcında beş yaşına gelene kadar vücutsal ve zekasal olarak hiçbir gelişim gösteremediğini anlatıyor. Ve buna karşın nasıl büyük bir azim gösterdiğini; böylece zamanla konuşmayı, okumayı, yazmayı ve hatta ayak parmaklarıyla fotoğraf yapmayı nasıl bildiğini tüm ayrıntılarıyla paylaşıyor. Otobiyografik anlatımının yanı gizeme bu eser, okurlarını yaşama karşı motive edici doğrultusuyla ise dünyanın en tesirli şahsi gelişim kitapları arasında gösteriliyor.

Azimli Bir Yaşam, Ebedi Bir Eser, Mükâfatlı Bir Film

Yazar, kitabında tüm güçlüklere karşın anne ve babasının da takviyesiyle yaşama nasıl tutunduğunu vicdanlara değen bir anlatımla ele alıyor. Yayımlandığı ilk zamanlardan itibaren büyük bir alaka gören ve bir hayli ülkede “En Çok Satanlar” listelerini alt üst eden eser, filmiyle de güçlü bir tesir yaratıyor. 1989 senesinde beyaz perdeye aktarılan aynı isimli filmin bir hayli dalda Oscar adaylığı bulunuyor. Film, Daniel Day-Lewis’e En İyi Erkek Oyuncu Mükâfatı’nü kazandırırken Brenda Fricker’ı ise En İyi Dayanakçı Kadın Oyuncu Mükâfatı’nün sahibi yapıyor.

Christy Brown Kimdir?

22 çocuklu bir ailenin yaşamda kalan 13 çocuğundan biri olan Christy Brown, bebekliğinde hekimlerin ümitsiz değerlendirmelerine karşın annesinin mücadeleleriyle yaşama tutundu. İngiltere ve Amerika’ya yaptığı birkaç seyahat dışında tüm yaşamını İrlanda’nın başşehri Dublin’de geçiren 1932 doğumlu yazar, 1981 senesinde 49 yaşında iken yaşama gözlerini yumdu.

En Hoşlanılan Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!
İhtimalsizliklerin üstesinden gelinebileceğini en hoş biçimde anlatan Sol Ayağım kitabını hala okumadıysanız hemen şimdi sipariş verin! Sepete özel indirimli maliyetlerden faydalanmaya başlayın.

Yapılan Yorumlar
Sol Ayağım – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar