Sevme Kusurları – PDF Kitap İndir Oku
0

Sevme Kusurları – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Hoşlandığınız için kıskançlığa kapıldığınız oluyor mu?

Peki ya, hoşlandığınız için kendinizi gözden çıkardığınız, var eforunuzla özverilerde bulunduğunuz, kendinizi sorgusuzca kısmetine adadığınız, benliğinizden çaldığınız zamanlar var mı?

Hoşlandığınız için hep bir şeylere dayandığınız, tahammül etmek zorunda kaldığınız, acı sürüklediğiniz, naçar sezdiğiniz oluyor mu?

Böylece giderek sevginin içinde kendiniz olmaktan uzaklaştığınızın farkına varıyor musunuz?

Tam bunlar sevginin salt birer parçasıymış gibi geliyorsa size, sevgi sandığınız bir hissin içinde kayboluyorsunuz demektir.

Sevgi tahammül etmek değildir, dayanmak, adanmak ve bu yolda benliğinizi gözden çıkarmak da değildir.

Sevgi parmak izi kadar özgün ama yarattığı neticeler açısından evrensel bir tesirdir… Bu bahtta herkesin bilgisi, emeği ve düşünce disiplini şahsa özeldir. Sevgi kendiliğinden değildir, bilinendir. Dolayısıyla sevgisizlik de bilinmiş bir eylemdir. “Ben beğenmeyi seçiyorum” demek elbette tesirli ve iyi bir motivasyon sayılabilir ama kesinlikle yeterli değildir…

Sevgi için bilgi, emek, düşünce disiplini ve uygulama çok ama çok zorunludur. Zira insan Farabi’nin de dediği gibi öğrenmediğinin düşmanıdır. Sevgi, inşa edilen bir tecrübedir…

Sevgi sandığınız hataları yaşamınızdan çıkardığınızda geriye emeğinizle gelişen eşsiz bir mutluluk, güven ve huzur hissi kalacaktır.

Yapılan Yorumlar
Sevme Kusurları – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar