Otuz Milyon Kelime – PDF Kitap İndir Oku
3.9

Otuz Milyon Kelime – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (40 votes, average: 3,85 out of 5)
Loading...
  • Yazar Dana Suskind, Beth Suskind
  • Tür Aile - Çocuk Eğitim Başvuru
  • Yayınevi Buzdağı Yayınevi
  • Çevirmen Esra Eret Orhan, Barış Satılmış
  • Yıl 2018

“Benim senelerdir yazı ve konuşmalarımda anlattığım ama her seferinde anlatmakta noksan kaldığım bir konudur Otuz Milyon Kelime farkı. Artık içim rahat. Çocukların ilk 36 aylık gelişimi neden bu kadar ehemmiyetli diye soranlara, bazı çocuklar mektebe geldiklerinde maça neden bir sıfır geride başlıyor diye soranlara verecek bir cevabım var artık: Bu kitabı okuyun!”

―Selçuk R. ŞİRİN-

“Çocuk muhteşem bir potansiyelle doğar. İçine doğduğu aile onu ya geliştirir ya da farkına varmadan kalıplar. Çocuğunu şuurlu olarak geliştirmek isteyen anne babalara Otuz Milyon Kelime kitabı, bilimsel çalışmalar neticesinde oluşturulmuş ve kendini ispatlamış bir yöntem sunuyor. Bu kitabı okumalarını ve çocuklarıyla konuşma ile kitap okuma zamanlarını anne ve babaların beraber oluşturmalarını samimilikle öneririm. Çocuğunun geleceğini umursayan anne ve babalar bu kitabı okuyunca çocuğun geleceğine hakikat yatırımın üç yaşına kadar nasıl yapılabileceğini bilecekler. Bu kitabın Türkiye’de yayınlanmasına vesile olan ve katkısı olan herkese çocuklarımız ismine teşekkür ediyorum.”

―Doğan CÜCELOĞLU-

“Üniversite talebelerine yaptığınız bir eğitim yatırımını 1,4 oranında geri alıyorsunuz. İlköğretim talebelerine yaptığınız yatırımı ise 7 katı ile geri alıyorsunuz. Çocuk eğitimi üzerine yapılan her çalışma çok değerli bu ülkede. Bu surattan Buzdağı Yayınevi’ni Elma Yayınevi’nin kurucusu sıfatıyla tebrik ediyorum; ülkemize değer katma gayretinde oldukları için. Geleceğin bir Aziz SANCAR’ına, bir Hayrettin KARACA’dene, bir Nâzım HİKMET’ine, bir Mehmet Âkif ERSOY’una vesile olmalarını diliyorum. Bir yazar olarak da ülkede kitap basma cesaretine sahip böyle ilkeli insanların çoğalmasını umuyorum.”

―Ahmet Şerif İZGÖREN-

“Çocuğa ulaşacak yegâne taşıt irtibattır. Ebeveynler her şeyden evvel irtibat yeteneğini artırmalıdır. Doğru sözcüklerle kurulan irtibat şahsiyet gelişimini takviyeler. Yanlış seçilen kelimeler ise çocuğun duygu dünyasına hasar verir. Buzdağı Yayınevi’nin Türkçeye kazandırdığı Otuz Milyon Kelime işte bu aslı ortaya koyan ehemmiyetli bir çalışma. Dr. Dana SUSKIND bilimsel asıllarla sözcüklerin eforunu, sevginin iyi edici yanını ele almış. Çocuğa değer veren her erişkinin kütüphanesinde yerini alması gereken bir eser.”

―Pedagog Adem GÜNEŞ-

 

 

Yapılan Yorumlar
Otuz Milyon Kelime – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar