Otostopçunun Galaksi Rehberi-5 Kitap Bir Arada – PDF Kitap İndir Oku
0

Otostopçunun Galaksi Rehberi-5 Kitap Bir Arada – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Otostopçunun Galaksi Kılavuzu

İngiliz yazar Douglas Adams’ın harikulade bir hayal eforu ile kurguladığı “Otostopçunun Galaksi Kılavuzu”, tüm serileri ile beraber okuyuculara sunuluyor. Absürd komedinin en hoş misalinin sergilendiği eser, yer yer güldürürken yer yer okuyucuyu derin düşüncelere batırmayı da ilgisizlik etmiyor. Hayal gücünün hudutlarının zorlandığı bu eser, öbür taraftan bilim kurgu cinsinde bir şaheser olmayı da hak eden türden. Bir çırpıda okuyup, çocuklarınıza servet olarak vazgeçebileceğiniz bu 5 ciltlik eser ile galaksiyi bulguya çıkmaya hazır olun!

O Perşembe Sabahı Kimse Bunların Olacağını Bilemezdi…

Bir gezegen düşünün. Üzerinde yaşayanların tümüyle mutsuz olduğu… Mutluluklarını ise minik, yeşil kağıt parçacıklarına borçlu olan… Size de bir yerlerden tanıdık geldi mi? Bu olsa olsa ancak üzerinde yaşadığımız Dünya olabilir. İşte Dünya’da yaşanan sıradan bir Perşembe sabahına gidelim şimdi. Kitabın baş kahramanı Arthur’la burada tanışıyoruz.

Arthur, bu Perşembe sabahında belediyenin kestirme yol için kendisine haber vermeden evinin devrileceği haberini alır. Bunu dinleyen Arthur durur mu? Koşarak alt iner ve yetkilileri evini devirmemeleri için ikna mücadelelerine başlar. Öyle ki evini devirecek olan iş aygıtının önüne dahi uyur. Ancak ne yapsa ikna edemez. Derken, Arthur’un en yakın dostu Ford kazanç. Arthur’a Dünya üzeri güçlerin uzayda kestirme yol açmak için Dünya’yı yok edeceği bilgisini verir.

Burada anlaşılacaktır ki Ford reelinde bir dünyalı değildir, başka bir gezegenden gelmiş ve Dünya’ya hapsolmuştur.

Buradan itibaren artık işler değişmeye başlar ve bu iki kafadar, kendilerini Dünya’nın yok oluşundan kurtaracak uzay gemisine doğru yola çıkar. Otostopla bitirdikleri bu yolculuk neticesinde o güne dek görmedikleri kadar hoş bir uzay gemisiyle karşılaşırlar. Yaşamları kısmen kurtulmuştur. Ta ki tayfa tarafından fark edilene dek…

Bir dizi maceranın yaşanacağı galaksi cihanında Arthur’a eşlik eden sadece Ford olmayacaktır. Galaktik İmparatorluk Hükümeti’nin Başkanı Zaphod Beeblebrox, paranoyak, zeki ve depresif robot Marvin ile seneler evvelinden gelen hoş bir kızı da görürüz. Ve bir de Arthur’un havlusu… Havlu, galaksi evrenini gezerken oldukça ehemmiyetlidir.

Bunları Öğreniyor muydunuz?

Douglas Adams, bu eseri ilk olarak BBC radyosunda yayınlanmak üzere 5 perdelik bir reyin olarak planlanmıştır. 1979 senesinde ise 5 ciltlik bir kitap olarak basıma alınmıştır. Eserin ilk cildi 2005 senesinde, aynı ad ile beyaz perdeye uyarlanmıştır.

En Beğenilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Ol!

Yapılan Yorumlar
Otostopçunun Galaksi Rehberi-5 Kitap Bir Arada – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar