Olasılıksız – PDF Kitap İndir Oku
0

Olasılıksız – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Olasılıksız

Amerikalı yazar Adam Fewer’ın 2005 senesinde yayınladığı “İhtimalsiz”, tüm dünyada büyük yankı uyandıran bir şaheser kaliteyi taşıyor. “İnsan, beyninin ne kadarını kullanabilir ki?” sualine cevapların arandığı bu kitap, okuyucuları matematiksel düşüncenin ve bilimin çevresinde topluyor. Yapıtta işlenen mevzu, Laplace’in iblisi kuramı üzerinde dururken, hakikatinde hiçbir şeyin uğur yapıtı olmadığını ve geçmişteki olayların etkileşimi ile bu anın yaşanabileceğini gözler önüne seriyor. Zekice oluşturulmuş bir kurgu ile karşı karşıya kalacağınız bu kitap, sizi içerisinden çıkamayacağınız bir ihtimaller zincirine davet ediyor.

İnsan Geleceği Ne Kadar Öngörebilir?

Yapıtın baş kahramanı, David Caine isminde sara hastası bir kişilik olarak göze çarpar. David, ihtimal mevzusunda oldukça uzmandır ve bir üniversitede ders anlatmaktadır. Aynı zamanda bir sara hastası olan Caine, bir gün ders esnasında kriz geçirir ve sağlık kurumuna kaldırılır. Bu andan itibaren mektepte devam edemeyeceğini anlayan Caine, para kazanabilmek için en iyi yaptığı şeye yönelir. Başka Bir Deyişle ihtimallere. Böylece kendisinin poker serüveni başlamış olur.

Bu biçimde uyumunu sürdürürken, iyi bir elde olduğunu düşündüğü bir oyunda kriz atağına geldiğini sezer ve oyunu tamamlayamadan kendini sağlık kurumunda bulur. Tüm parasını kaybetmiştir. Dahası, kumarhaneye de borçlanmıştır. Hekimler ise Caine’in hastalığı mevzusunda ümitsizdir. Ya birkaç ay içinde nebatsal hayata girecektir ya da kendisine kobay olmasını öneri eden hekimini dinleyecek ve para kazanacaktır. İkinci şıkkı seçen Caine, ilaçları kullanmaya başlar ve ne olduysa bütün de o anda olur.

David Caine, tüm ihtimalleri öngörebilme kabiliyeti kazanmıştır. Ve bu biçimde geleceği öngörebilmektedir. Pek çok şahıs tarafından ele geçirilmek ve hatta öldürülmek istenen Caine, ihtimal varsayımı ile müthiş bir kaçış tasarıyı kurgular. Her şey umduğu gibi giderse hayatta kalacaktır. Ya da hazin sona boyun eğecektir.

Bunları Öğreniyor muydunuz?

“İhtimalsiz”, Adam Fewer’in ilk romanıdır. 18 dile tercümelen bu roman, 2006 senesinde en iyi roman dalında International Thriller Writer Mükâfatı’nü kazanmıştır.

En Beğenilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Bilim kurgu cinsinin en hoş misallerinden olan “İhtimalsiz” ve çok daha aşırısı, kategorilerimizde keşfedilmeyi bekliyor. Sepete özel indirimlerle bu kitaplara sahip olmak için beklemeyin!

Yapılan Yorumlar
Olasılıksız – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar