Modern Makroekonomi – PDF Kitap İndir Oku
0

Modern Makroekonomi – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Çağdaş Makroekonomi Kitap Açıklaması


Bu yapıt, yaşadığımız ekonomik düzenin açıklanmasında temel alınan ana akım ekonomi okullarını karşılaştırmalı ve derinlikli bir halde çözümleme ederek günümüzdeki makroekonomik yapının temel yapı taşlarını sunmaktadır.

Yazarlar, bu okulların kuramsal yapılarını detaylı bir halde anlatmalarının yanı sıra, Keynes ve Klasik okul arasındaki münakaşa üstüne Robert Skidelsky ile, ortodoks Keynesyen okul üstüne James Tobin ile, ortodoks monetarist okul üstüne Milton Friedman ile, yeni klasik okul üstüne Robert E. Lucas Jr. ile, gerçek iş çevrimi okulu üstüne Edward C. Prescott ile, yeni Keynesyen okul üstüne N. Gregory Mankiw ile, yeni politik makroekonomi üstüne Alberto Alesina ve ekonomik gelişme araştırmalarının rönesansı üstüne Robert M. Solow ve Paul M. Romer ile temsil ettikleri okullara dair söyleşiler gerçekleştirerek bu fikir akımlarının hangi koşullar içinde hangi sorunlara çözüm bulma amacıyla ortaya çıktıklarını göstermişlerdir. Kitapta ek olarak, Post Keynesyen okul ve Avusturya okulu üstüne olan bölümler, bu okulların mühim adları olan Paul Davidson ve Roger W. Garrison tarafınca yazılmıştır.

Dünyada pek fazlaca üniversitede lisans ve lisansüstü eğitimde ders kitabı olarak okutulan Çağdaş Makroekonomi bununla beraber araştırmacılar için de temel bir yapıt niteliğindedir.

Sayfa Sayısı: 720

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: Efil Yayınevi Yayınları

Yapılan Yorumlar
Modern Makroekonomi – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar