Leyla’nın Evi – PDF Kitap İndir Oku
0

Leyla’nın Evi – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Romanları çok satanlar listesinden inmeyen, mükâfatlar alan, 30 dile tercümelen, sinemaya ve tiyatroya aktarılan Zülfü Livaneli, Leyla’nın Konutu’nde her biri ayrı bir dünyadan gelen insanların yaşamlarını bir İstanbul romanında kesiştiriyor…

Boğaziçi’nde Bosnalılar Yalısı’nda doğup gelişmiş paşa torunu Leyla Hanım, yalının yeni sahibi Ömer Cevheroğlu tarafından caddeye atılır ve semtin çocuklarından gazeteci Yusuf’un Cihangir’deki bekâr evine sığınmak zorunda kalır. Yusuf’un sevgilisi Rukiye “sahne ismi”yla Roxy, Almanya’da peep show’larda modellik yapmış, hip-hop stili müzik yaparak “yırtmaya” uğraşan bir Almancı kızıdır.

Leyla Hanım, yalının yeni sahipleriyle görüşmeye çalıştığı bir gün, Ömer Bey’in babası, Kadızade Konağı’nın emektar vekilharcı, dört kuşaktır konaklarda hizmetkârlık yapan bir aileden gelen Ali Yekta Bey ile tanışır.

Her biri ayrı bir dünyadan gelen bu insanların yaşamlarının kesişmesi, onları hem kendilerini hem de birbirlerini değiştirecekleri, kimi zaman acılı kimi zaman cümbüşlü bir sürece sokacaktır.

Leyla’nın Konutu, bir yanıyla da “konut” üstüne bir roman: “Zira imparatorluk devrilirken tam Osmanlı uyruğu acı çekti ve herkes birbirinin evine yerleşti.”

Yapılan Yorumlar
Leyla’nın Evi – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar