Kum Gibi – PDF Kitap İndir Oku
0

Kum Gibi – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

“Bayanlar gelip geçiyordu gözünün önünden. Sarışın, renkli gözlü bayanlar. Dara’ya bakarken değişiyordu o bahtına can verilesi gözler. Kırmızı, kıpkırmızı alev topu olup ateş saçıyordu her bir göz. Dara o ateşlerin arasında yanıyor, kendini kuma atıyordu ama kum da en az bayanlar kadar yakıyordu gencin vücudunu. Ojeli parmaklar, dudak boyasılı dudaklar, kocamanlı küçüklü memeler, uzunlu kısalı bacaklar, kıllı koltuk altları, yağlı göbekler, ayva göbekler, kuru kalçalar, cinsli cinsli apışaraları… Bayana dair her uzuv fosforlu ışıklarıyla Dara’nın etrafında halay sürüklüyordu. Tam bayanlardan nefret ediyordu. Bayanlar da kum gibi pırıltılıydı, bayanlar da kum gibi kaygan ve kaypaktı. Doludizgin bir rüzgâr esiyordu Dara’nın kıyılarında…”
*
Bir tarafta Delikli Dağ’ın gazabından kaçan Dara, öteki tarafta her şeye karşın düşlerinden caymayan Meryem…
Onları naçarlıklar içinde vazgeçen kültürleri, coğrafyaları ve hayatın meçhullükleri oldu. Ne var ki aynı naçarlık, bir gün en güçlü ümitleri olarak çıkacaktı karşılarına ve faciaya çekilen hayatları “Bitti!” dedikleri yerde umulmadık biçimde yine yazılmaya başlayacaktı.
Hikâye süresince Ahmet Kaya’nın “Kum Gibi” şarkısını dinlemeye devam ederken, imkânsızların nasıl da olasıya dönüşebileceğine, buruk bir gülümseyle şahitlik edeceksiniz…

Yapılan Yorumlar
Kum Gibi – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar