Kiraz Ağacı ile Aramızdaki Mesafe – PDF Kitap İndir Oku
3.2

Kiraz Ağacı ile Aramızdaki Mesafe – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (52 votes, average: 3,23 out of 5)
Loading...

Kiraz Ağacı ile Aramızdaki Mesafe

İtalyan yazar Paola Peretti, Kiraz Ağacı ile Aramızdaki Mesafe isimli çocuk kitabı ile küçük okurlara sevinçli ve esin verici bir hikaye sunuyor. Küçük Prens ve İçimdeki Müzik romanını büyük bir istekle okuyanlar için eşsiz bir seçenek olan bu kitap, çocuklar kadar erişkinleri de acıklı hikayesi ile büyülüyor. 20’yi aşkın dile çevrilerek tüm dünyada geniş bir okur kitlesine erişen Kiraz Ağacı ile Aramızdaki Mesafe, çocukların farkındalık ve empati duygusunun büyümesine büyük katkılar sağlıyor.

Bir Çocuk Nelerden Bırakabilir?

Kiraz Ağacı ile Aramızdaki Mesafe, ender görülen bir hastalığa sahip Mafalda isimli dokuz yaşındaki küçük bir kız çocuğunun yaşadıklarını anlatıyor. Gözlerinde alana gelen Stargardt belirtiyi adlı bir rahatsızlık neticeyi görme yetisini günden güne yitiren Mafalda, altı ay sonra etrafındaki her şeyin tamamen karanlığa bürüneceği aslı ile yüzleşiyor.

Bunun üzerine küçük kız, görme manili olarak sürdüreceği hayata canla başla adapte olmaya çalışıyor. Yazarın kendi hayatından yola çıkarak oluşturduğu bu kurgu, vicdanınızın en derinlerine değecek.

Her Çocuk Karanlıktan Korkar. Peki, O Ne Yapacak?

Âmâ olmaktan korktuğu kadar, bu gidişata karşı büyük bir dayanma gücüne de sahip olan Mafalda, etrafında kendisi için bırakılmaz olan tüm objeleri listelemeye başlıyor. Yaşadığı güçlüklerin yanında bir de yaşıt zorbalığına maruz kalan küçük kız, ailesi ve mektepteki yakın dostlarının da takviyesiyle hayata güçlü bir biçimde tutunmaya devam ediyor.

Mafalda’nın gösterdiği mücadeleler, günlük hayatta yapılan sıradan işlerin bile hakikatinde ne kadar bedelli olduğunu bir defa daha gözler önüne seriyor. Her sayfasında okurlarda yine şefkat ve hayranlık duygusu uyandıran bu küçük kız, erişkinlerin dahi zorlanacağı bir hakikate karşı fantastik bir cesaret gösteriyor. Mektebin yanındaki kiraz ağacı ise onun yeni hayatına alışma sürecinde hem bir km taşı hem de güçlü bir dayanak oluyor.

En Beğenilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Bir Hayli eğitim müessesesinde çocukların okuma listelerine ilave edilen Kiraz Ağacı ile Aramızdaki Mesafe romanını siz hala kütüphanenize ilave etmediniz mi? Bu eşsiz kitabı çocuklarınız veya ufak yakınlarınız için siz de hemen sipariş verin, sepete özel avantajlardan faydalanmak için geç kalmayın!

Yapılan Yorumlar
  • nur dedi ki:

    gerçekten çok güzel bir kitap adından da anlaşıldığı üzeri bize mesafeyi anlatıyor okumanızı tavsiye ederim hayatımda okuduğum ve gördüğüm en güzel kitap

Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar