İmkansız İlişkilerden Mümkün İlişkilere – PDF Kitap İndir Oku
0

İmkansız İlişkilerden Mümkün İlişkilere – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

“Oysa bir ayrılıkla başladı hayat. Annenin tehlikesiz vücudundan kopan insan, hayatı da vefat sınan ayrılıkla terk edecek.”

“Geçmişi kavramak bugünkü ilişkileri kavramaktır. İmkânsızdan olasıya geçmektir.”

Biriyle karşılaştınız bir gün. Üzerinde sizi kendisine sürükleyen mıknatıslar vardı. Kalbiniz öyle süratli atmaya başladı ki, “İşte,” dediniz, “hayatımın aşkı.” Bir anda peri tozu serpildi hayatınıza. Çok mutlu oldunuz, onsuz yaşayamayacağınızı düşündünüz, laflar verdiniz birbirinize, hatta evlendiniz belki. “Vefat bizi ayırana dek,” dediniz sesiniz titreyerek. Lakin masal burada bitmedi. Ne olduğunu kavrayamadan hayatınıza serpilen peri tozlarında boğulmaya başladığınızı hissettiniz. Bir şeyler ters gidiyordu. Beğenilmek için kesintisiz mücadele sarf ediyor ama bir cinsli karşılığını alamıyordunuz. Sizi hayatınızın aşkı olduğuna inandığınız şahsa sürükleyen mıknatısların, geçmişinizde yaşadığınız acılar olduğunu kavrayamadınız. Ama gitmesine de izin veremezdiniz zira ufak bir çocukken de terk edilmek en büyük fobinizdi. Bağlandığınızı sandığınız bireyin bağımlısı olmuştunuz. İmkânsız bir ilişkinin çıkmaz caddesindeydiniz artık. Peki, bu ilişki nasıl olası olacaktı?

Psikiyatrist Dr. Bahar Tezcan’ın ilişki bağımlılığı, narsist fertle ilişki, konutluluk gibi mevzular üzerine kaleme aldığı, muhtelif olaylar ve sınamaların bedene getirdiği İmkânsız İlişkilerden Olası İlişkilere; bir solukta okuyacağınız, kendinizden, geçmişinizden, ilişkilerinizden de parçalar bulacağınız, kaçtığınız asıllarla yüzleşeceğiniz, terapi kalitesinde bir başucu kitabı.

Yapılan Yorumlar
İmkansız İlişkilerden Mümkün İlişkilere – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar