Her Şeyi Düşünme – PDF Kitap İndir Oku
3.6

Her Şeyi Düşünme – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (8 votes, average: 3,63 out of 5)
Loading...

Her Şeyi Düşünme Kitap Açıklaması

Wall Street Journal Çoksatan

Daha Kolay Karar Verin, Kararlarınızdan Kuşku Duymayı Bırakın ve Hayatınıza Daha Fazla Sevinç Katın

Verimsiz, hatta yıkıcı bir fikir döngüsüne yakalanmanın iyi mi bir his bulunduğunu tamamımız biliriz. İhtimaller döngüsünde sıkışıp kalmak, kararsızlıkla boğuşmak, yanlış anlama korkusuyla nüzul olmak… Üstelik bu kısır fikir döngüsünden çıkmak çoğu zaman bizim için bir seçenek benzer biçimde de durmaz.

Her şeyi düşünmek dediğimizde bir tek taşınmak ya da bir ilişkiyi sonlandırmak benzer biçimde yaşamsal kararlardan söz etmeyiz, zihinsel enerjimizi bizlerden çalan ve bunu hak etmeyen önemsiz ayrıntıları kastederiz. Aşırı düşünmeyle gelen kuşku, kaygı, suçluluk, abartılı mükemmeliyetçilik, erteleme ve daha pek fazlaca negatif duygu ve davranış tıpkı bulutların güneşi engellemesi benzer biçimde sizi karanlığa boğar.

Yazar Anne Bogel dünya genelinde fazlaca satan Her Şeyi Düşünme kitabında aşırı düşünmenin ayağımıza gizlice taktığı çelmeleri iyi mi etkisiz hale getirebileceğimizi konu alıyor. Oyalayan düşüncelerden kurtulmanın, idareyi ele almanın, rahat seçimler yapmanın ve güneşin yine içeri girmesini sağlayabilmenin ergonomik ve varlıklı stratejilerini sunuyor. Ufak sorunlarla başa çıkmayı kolaylaştıran ve kalıcı fark yaratan bir fiil planı sunan bu kitap sizi özgür kılacak.

“İyi ya da fena diye bir şey yoktur, düşünmek onu öyleki yapar.”

 William Shakespeare

 

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar