Gözyaşları İyileştirir: Çocuklarımızı Nasıl Dinleriz? – PDF Kitap İndir Oku
0

Gözyaşları İyileştirir: Çocuklarımızı Nasıl Dinleriz? – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Özünde dinleme olan yeni bir ebeveynlik stiline sıcak ve şahsi bir giriş.

Bebeği ya da minik çocuğu olan ebeveynlerin baş etmesi gereken en güç şeylerden biri gözyaşlarıdır. Bebekleri ağladığında, anne babaları onları susturmak için uğraşırlar. Yeni yürümeye başlayan çocuklar hiddet nöbeti geçirdiğinde de, onların dikkatini dağıtmaya, onları konuşarak ikna etmeye çalışır veya bunun pek uzun sürmeyeceğini umarak ağlamalarını görmezden kazançlar. Çocuğunuzun duygularını sınırlamaya çalışmak yerine onları dinlemeye geçerek ebeveynliğinizi nasıl dönüştürebileceğinizi, onunla nasıl eforlu bir bağ kurabileceğinizi ve onun yeislerine verdiğiniz tepkilerdeki kolay farklılıklarla ebeveynlik güçlüklerinize nasıl çözüm getirebileceğinizi anlatıyor.

Aynı zamanda bu kitapta, çocuğunuzun güçlü anlarıyla gayret ederken kendi duygularınıza destekçi olmaya yönelik ipuçları tespit edebilir, istediğiniz gibi ebeveynler olabilmeniz için kendinizi nasıl besleyip destekleyebileceğinizi de bilebilirsiniz.

“Çocuğunuza elinizdekinin en iyisini vermek istersiniz ve Kate’in Gözyaşları İyileştirir’de sunduğu içgörü ve uygulamalar bütün de lüzumunuz olan, sevgi ve özgüveninizi, ağlayan çocuğunuzun sezmesini sağlayacak vasıtalar.”

Patty Wipfler, Listen: Five Tools to Meet Your Everyday Parenting Challenges’ın yazarı

.

Yapılan Yorumlar
Gözyaşları İyileştirir: Çocuklarımızı Nasıl Dinleriz? – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar